62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniu 25 marca 2017 r. odbył się etap rejonowy 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Toruniu zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. Do tego etapu zostały zakwalifikowane osoby reprezentujące Toruń, Grudziądz, Chełmno, Wąbrzeźno, Brodnicę, Golub Dobrzyń i okoliczne powiaty. Podczas eliminacji miejskich w Grudziądzu przeprowadzonych w dniu 6 marca 2017 r. wyłoniono troje uczestników: w kategorii Turniej Recytatorski – Martynę Cukras z klasy Ib, a w kategorii Turniej Poezji Śpiewanej – Julię Ostaszewską z klasy III d (obie uczennice z naszego liceum) oraz Tomasza Dobka.

Prezentacje rejonowe odbyły się w Domu Muz w Toruniu. Julia Ostaszewska została zakwalifikowana przez Jury do eliminacji wojewódzkich w Bydgoszczy, które odbędą się w dniu 22 kwietnia b.r. Nasza artystka, jak zawsze, zachwyciła swoją osobowością sceniczną, temperamentem i poczuciem humoru. Potrafiła nawet rozbawić Komisję. Julia, trzymamy za Ciebie kciuki !

Najwięcej uczestników wystąpiło w Turnieju Recytatorskim. W tej kategorii Martyna Cukras zdobyła zaszczytne wyróżnienie. Świetnie zaprezentowała się na scenie, wyróżniła się dykcją i opanowaniem warsztatu recytacji. Opiekę merytoryczną sprawowała Katarzyna Bartos – nauczycielka języka polskiego. Gratulujemy!