Żywe obrazy - otwarcie wystawy szkolnej

Dzisiaj w szkole otworzyliśmy wystawę pn. Żywe obrazy.

Projekt ten został zrealizowany w ramach zajęć rozszerzonych z historii sztuki klas trzecich. Wystawa powstała dzięki pomysłowi Celiny Zbrzeźnej, nauczycielki historii sztuki - absolwentki Sobieskiego. Projekt pokazuje oryginalne obrazy twórców z poszczególnych okresów malarstwa światowego, obok których znajdują się fotograficzne repliki stworzone przez modelki, uczennice klas III - pasjonatki historii sztuki. Scenografię żywych obrazów zaprojektował fotografik Mariusz Nasieniewski - też absolwent Sobieskiego (z roku 2007), zakładając, że wszystkie obiekty martwe pojawiające się na żywym obrazie będą stanowiły wyposażenie szkoły. Mariusz także sfotografował piękne modelki. Pomysł, wysoka jakość artystyczna fotografii pozwoliły na powstanie przepięknej wystawy, którą można oglądać na holu I piętra budynku szkoły. Są już pierwsze opinie o pracach Mariusza: "... pracował z dziewczynami piękniejszymi od oryginału, pokazał je ze szczególną dokładnością, widać wrażliwe, dobre oko".         Wszystkim zaangażowanym w projekt bardzo dziękuję. Cieszę się, że absolutnie wszyscy jesteście moimi uczniami (MT).

Nazwiska modelek oraz postery wystawowe zamieszczamy na zdjęciach poniżej.