Żeglarze i szachiści rywalizują (nie z sobą :))

Żeglarze i szachiści rywalizują  (nie z sobą :))

Żeglarze:

Przed świętami  odbyły się Rybnickie Regaty Żeglarskie (zaliczane do Pucharu Polski). Uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w Sekcji Żeglarskiej Klubu Elektryk Grudziądz wystartowali w klasie Laser Radial. Wśród nich: Weronika Folmer z klasy 2b  i Igor Czudy z 1b. Pogoda nie dopisała żeglarzom. Zostało przeprowadzonych 7 wyścigów. Regaty zaskakiwały różnymi ciekawymi sytuacjami. Ostatecznie Weronika zajęła 11 miejsce w klasyfikacji generalnej, 3 wśród kobiet.
Igor uplasował się na 17 miejscu, 14 wśród mężczyzn. Jak zawsze gratulujemy Wam, życzymy powodzenia na zawodach w najbliższą niedzielę w Warszawie.

Trenerowi i opiekunowi Panu Włodzimierzowi Folmerowi składamy również gratulacje (przecież to nasz przewodniczący rady rodziców).

Zdjęcie: na wodzie w Rybniku

Zdjęcia dobrej jakości: http://szelektryk.pl/Artykuly/View/142/rybnickie-regaty-zeglarskie-2017

Szachy:

W dniach 18-23 kwietnia w Pokrzywnej w gminie Głuchołazy odbyły się Mistrzostwa Służb Mundurowych w szachach klasycznych, błyskawicznych i solvingu.

Michał Karpus z klasy 1a, reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Szynychu uzyskał tytuły, z których On może być dumny. Michał uzyskał:

I miejsce i tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w szachach, I miejsce i tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w szachach błyskawicznych oraz III miejsce w solvingu  (rozwiązywanie zadań szachowych).

Bardzo serdecznie gratulujemy Michałowi sukcesów, życzymy następnych.

Na zdjęciu: Michał (pierwszy z prawej) podczas zawodów