Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

"Uczniowie II LO głodni wiedzy"

"Uczniowie II LO głodni wiedzy"

Julia Markiel - 1a

Dnia 13 maja o godz.11 spod lokalnego McDonalda wyruszyliśmy na finał konkursu dla naukowców-"FameLab". Była to już szósta edycja tego wydarzenia, uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani prof. Anny Ryczkowskiej są stałymi bywalcami tego wydarzenia. Uczestnicy konkursu-naukowcy w sposób bardzo ciekawy, a zarazem zwięzły i zabawny prezentują fakty naukowe z wielu dziedzin, m.in. botaniki, medycyny, fizyki, a także ukochanej przez naszych wychowanków-matematyki. Naukowcy mają na prezentację tematu mają zaledwie 3 min, ale jak wiele wiedzy można przekazać przez tę chwilę. Przez całą podróż uczniom dopisywał świetny humor, wspólnie grali, śpiewali-w tym okazali się nie do zdarcia, wykony jednej z naszych koleżanek słychać było w całym busie. Około 15:30 byliśmy już na miejscu, pod Centrum Nauki Kopernik. Wykorzystując wolną chwilę przed rozpoczęciem konkursu, wybraliśmy się na krótki spacer i lody. Punktualnie o 16 rozpoczął się finał FameLabu. Wydarzenie było bardzo pieczołowicie przygotowane, na szczególną uwagę zasługuje prowadzący imprezę-Jan Wróbel, który swoją elokwencją i żartobliwością bawił publiczność i uczestników. W konkursie startowało 10 naukowców, wszystkie występy były niezwykle interesujące i kształcące. Po prezentacji nastąpiła przerwa na obrady jurorów, podczas której widzowie w ramach kawiarenki naukowej mogli zadać dowolne pytania uczestnikom konkursu. Można było także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, atrakcja ta była oblegana przez Sobieszczaków. Po przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników, w tym roku główną nagrodę otrzymał dr hab. Tomasz Sulej, jego wystąpienie było podparte ogromną pracą, wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Po dekoracji wszyscy, zarówno uczestnicy jak i widzowie zostali zaproszeni na bankiet, gdzie każdy mógł zaspokoić głód nie tylko wiedzy. Powrót do Grudziądza upłynął również  w miłej atmosferze, śpiew naszej koleżanki towarzyszył nam prawie do końca podróży, myślę, że jej głos rozbrzmiewał w naszych głowach jeszcze po powrocie do domu...FameLab to bardzo ciekawe wydarzenie, na pewno wielu z nas spotka się na kolejnej edycji już rok.

 

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.