Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Dziewczęta popłynęły w rejs

Uczniowie popłyną w rejs - Aktualności - Urząd Miejski w Grudziądzu

Dziewczęta popłynęły w rejs

Łącznie 17 uczniów z Grudziądza, dzisiaj tj. 17 maja wyruszyło w dwudniowy rejs jachtem morskim na trasie Gdańsk-Hel-Gdynia-Gdańsk. Wyprawa jest nagrodą za udział w pierwszym etapie konkursu „Kurs na Horn”. Młodzież rozwiązywała test z wiedzy o historii Polski morskiej i historii Bractwa Kaphornowców. Zainteresowani mieli również okazję, by zobaczyć film „Kaphornowcy”  i wystawę „Polacy na Hornie”. Uczestnicy rejsu będą mogli wystartować w II etapie programu, w ramach którego należy przygotować prezentację z wyprawy. Nagrodą, dla pięciu najlepszych uczniów z województwa, będzie tygodniowy rejs morski. Laureaci konkursów wojewódzkich, w połowie 2018 r., będą mogli wziąć udział w trzecim etapie konkursu i walczyć o rejs na Przylądek Horn. Z naszej szkoły w rejsie tym biorą udział same dziewczyny: Ania Rajnik, Agnieszka Staniak, Nikola Włodarska, Aneta Ceglińska oraz Weronika Folmer. Opiekunką grupy jest Pani Beata Kasińska, której marzeniem jest udział w rejsie "niebieskiej szkoły". Dziewczęta, stopy wody pod kilem!. Bawcie się dobrze. Warto dodać, że organizatorem przedsięwzięcia jest m.in. Bractwo Kaphornowców, Prezydent Grudziądza i Klub Sportowo-Turystyczny „Elektryk”. Zdjęcia będą po powrocie.

Więcej: http://www.bractwo-kaphornowcow.pl/

 

 

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.