Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

O menonitach w muzeum

O menonitach w muzeum

29 września uczniowie naszego liceum uczestniczyli w wykładzie muzealnym zorganizowanym w ramach obchodów Roku Wisły. W grudziądzkim muzeum wykład o "Olędrach i menonitach w Dolinie Wisły od XVI wieku do roku 1945" wygłosił dr Michał Targowski z UMK Toruń. Wystąpienie pana Targowskiego pozwoliło licznie zebranym słuchaczom poznać dzieje tej ciekawej religijnie i społecznie grupy ludzi żyjących wiele lat w okolicach naszego miasta. Wyjście zorganizowała nauczycielka historii P. Grażyna Otręba.

 

                                                                      

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.