Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Kina w historii Grudziądza

Kina w historii Grudziądza

6 października 2017r. Muzeum w Grudziądzu zaprosiło miłośników historii na wykład p. Dawida Schoenwalda poświęcony historii przedwojennych kin w naszym mieście. Mogliśmy poznać nazwy, lokalizację i repertuar przedwojennych kin Grudziądza. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowano także nigdy wcześniej nie pokazywany film reklamowy z końca lat 20-tych poświęcony fabryce PePeGe, produkującej dętki i śniegowce. Był to przez wiele lat największy zakład przemysłowy w naszym mieście. Nasze liceum reprezentowały uczennice z zajęć wiedzy o kulturze i rozszerzonych zajęć z historii pod opieką pań: Beaty Kasińskiej i Grażyny Otręby. /GO/

 

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.