Wyniki etapu szkolnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Dnia 27 listopada br. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu odbyła się prezentacja prac uczestniczek szkolnych zawodów XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w roku szkolnym 2017/2018. Etap szkolny odbył się pod kierunkiem nauczycielek - polonistek (Ewy Biedrzyckiej, Beaty Kasińskiej, Katarzyny Bartos) na szerszym forum uczniów zainteresowanych historią literatury i językiem polskim. Wokół  wystąpień miały miejsce dyskusje, które były zarazem sprawdzianem szkolnej wiedzy literackiej i językowej. W czasie spotkania uczennice wygłosiły olimpijskie prezentacje:

• Dominika Kowalska, klasa III c, pod opieką Ewy Biedrzyckiej,
  • Lena Becherka, klasa III a, pod opieką Ewy Biedrzyckiej,
  • Martyna Chodorowska, klasa IIc, pod opieką Beaty Kasińskiej,
  • Magdalena Kasprowicz, klasa IIIa, pod opieką Ewy Biedrzyckiej,
  • Wiktoria Makowska, klasa IIId, pod opieką Ewy Biedrzyckiej,
  • Martyna Cukras, klasa IIb, pod opieką Katarzyny Bartos,
  • Kaja Czerwińska, klasa IIa, pod opieką Małgorzaty Kwiatkowskiej.

Podsumowaniem zawodów szkolnych były obrady jury. Do zawodów okręgowych II stopnia skierowano prace następujących uczennic: Dominiki Kowalskiej, Leny Becherki, Wiktorii Makowskiej i Martyny Cukras   /Beata Kasińska/