Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w całym kraju instytucje państwowe i organizacje pozarządowe będą podejmować różnego rodzaju przedsięwzięcia mające na celu upamiętnienie tego doniosłego wydarzenia. Dostrzegając potrzebę szczególnego uhonorowania tej niezwykle ważnej rocznicy, parlament uchwalił ustawę o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Senat RP pragnie się aktywnie włączyć w organizację jubileuszowych obchodów. Jedną z form uczczenia przez Izbę stulecia naszej państwowości będzie ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały — nasza duma", do udziału w którym zaprasza się uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem konkursu jest godło narodowe. Regulamin przewiduje, że uczestnicy konkursu będą mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła.

Najważniejszym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży znaczeniem symboli naszej państwowości, a także popularyzacja wiedzy o godle narodowym jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa od początku jego dziejów do czasów obecnych.

Poniżej zamieszczamy link do regulaminu konkursu z załącznikami, uzupełniony o listę senatorów organizujących konkurs wraz z adresami biur senatorskich według województw:

http://www.kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?menu=1&item=2400&page=7464

Uczniowie chętni do udziału w konkursie proszeni są o indywidualne zgłoszenia do sekretariatu, do poniedziałku 8 stycznia 2018r. włącznie.

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.