Jesteśmy w zestawieniu XX Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących

Od 20 lat, czyli od początku publikacji rankingu, nasza szkoła zapisuje się w zestawieniu 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce. Ranking przygotowuje miesięcznik edukacyjny "Perspektywy".

W tym roku znaleźliśmy się na 291 miejscu w grupie 500 liceów, wybranych spośród około 2200 wszystkich liceów ogólnokształcących w Polsce. Dzięki temu wynikowi jesteśmy szkołą, która uzyskała tzw. "Srebrną Tarczę". Kryteria rankingu obejmują trzy dziedziny - wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych w 25%, wyniki egzaminów dodatkowych w 45% oraz sukcesy olimpijskie w 30%.

Wyniki rankingu są obrazem pracy szkoły. Jest to również ważna informacja dla kandydatów do liceum.

Do sukcesów szkoły w tegorocznym rankingu przyczynili się Absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2017 roku oraz kadra pedagogiczna szkoły.

Wszystkim gratulujemy, przyszłych kandydatów oraz ich rodziców zachęcamy do zapoznania się z wynikami rankingu a aktualnych „Sobieszczaków” zachęcamy do wysiłku, aby mogli w przyszłości też odbierać gratulacje rankingowe.

Oprócz II LO w rankingu znalazła się jeszcze jedna szkoła z Grudziądza. W rankingu techników, dla których dodatkowym kryterium są wyniki egzaminu zawodowego, znalazł się bardzo wysoko Zespół Szkół Ekonomicznych. "Ekonomikowi" gratulujemy.

Poniżej link do strony rankingu: