"Perła wrażliwości poetyckiej”

16 marca 2018 roku w WOAK w Toruniu odbyły się eliminacje rejonowe do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w sześćdziesiątej już trzeciej edycji, co było niezwykłą okazją do pokazania swoich talentów przez młodych artystów. W tym gronie znaleźli się zasłużenie dwaj uczniowie naszego kochanego II LO- Sandra Guzowska z klasy 3d, która otrzymała wyróżnienie, jak i Paweł Drozdowski z klasy 1d, który szczęśliwie zakwalifikował się do następnego etapu konkursu.

Młody muzyk urzekł jury niezwykłą wrażliwością, niebanalnym humorem oraz nietuzinkową interpretacją takich wierszy jak „Ślusarz” Juliana Tuwima, „Dziewczyna” Bolesława Leśmiana i wiersz Baczyńskiego. Zaskakującym akcentem były wyśpiewane wersy w utworze Leśmiana. Niewątpliwie klimat, jaki zbudował Paweł pochłonął odbiorców nieodwracalnie. Wzruszający występ był unikatowy, a talent młodego muzyka okazał się być nieprzeciętny.
Paweł otrzymuje wielkie wsparcie od swojej klasy oraz pani Małgorzaty Kwiatkowskiej, która wytrwale trzyma pieczę nad jego przygotowaniem recytatorskim. Jesteśmy dumni, że mieliśmy udział w pierwszych próbach i wybieraniu repertuaru!
Pawle, życzymy Ci dobrego światła na scenie i powodzenia! Trzymamy kciuki i gratulujemy :))                                      / Emilia Lembicz /