Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Tym razem zdjęcia Igi Macury

Tym razem zdjęcia Igi Macury

Iga swoimi zdjęciami nawiązała do odległego renesansowego włoskiego malarza Sandra Botticiellego, który namalował serię mitologicznych obrazów. Wśród nich znalazło się najbardziej znane dzieło "Narodziny Wenus".  Autorka zdjęcia wykorzystała fragment obrazu, piękne włosy Wenus. Wenus na zdjęciu nie jest naga. Ma na sobie całkiem współczesny szlafroczek oraz niezwykle realny pędzel do makijażu. Fragment obrazu trzyma pięknie utrzymana kobieca dłoń. Świetne połączenie mitologii z czasami współczesnymi.

 

W swojej drodze do kolejnego zdjęcia Iga wykorzystała dzieło meksykańskiej malarki, Fridy Kahlo - przedstawicielki sztuki naiwnej, która słynęła z malowania autoportretów. Na zdjęciu wykorzystała "Autoportret z kolcami z cierni". Atmosferę Meksyku i Indian Iga podkreśliła roślinnością tamtejszej strefy klimatycznej. O Fridzie warto poczytać.

 

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.