Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Rugby dla Ciebie

Rugby dla Ciebie

II turniej szkolnej ligi ENEA rugby tag w Grudziądzu

Jeśli jesteś młody i  poszukujesz odpowiedniej dla siebie dziedziny sportu, w której możesz się realizować, sprawdź swoje predyspozycje i wstąp w szeregi drużyny. Treningi juniorów i kadetów odbywają się w każdy wtorek od godziny 14.10 do 15.40 oraz w każdy czwartek od godziny 15.00 do godziny 16.30 na terenie II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego  przy ul. Marcinkowskiego 10 w Grudziądzu. Zajęcia dofinansowane są przez Gmina Miasto Grudziądz w ramach programu        "Upowszechniania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży”.

 

W dniu 10 maja 2018 odbył się drugi z cyklu turniejów eliminacyjnych do mistrzostw polski w rugby tag dla klas IV-VI szkół podstawowych. Gospodarzem turnieju był Krzysztof Kaczorowski nauczyciel wychowania fizycznego w SP 20.  Na finały wojewódzkie, które odbędą się 25 maja w Bydgoszczy, awans wywalczyły w klasach IV - SP 20,   klasy V – SP 18 a w klasach VI – SP Nowa Wieś. Drużyny te wezmą udział w eliminacjach do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 27 maja na hali  „Ergo Arena Gdańsk.”

Dzięki zaangażowaniu działaczy: Uczniowskiego Kluby Sportowego „Szarża Grudziądz”, założonego przez nauczyciela wychowania fizycznego II LO, Krzysztofa Cichacza,  obecnie w Grudziądzu Rugby i Rugby Tag trenuje ok. 150 osób. Wśród nich są uczniowie szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych z Grudziądza oraz Gmin.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych realizowane są między innymi w ramach programu ministerialnego i Polskiego Związku Rugby – „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży”. Każda ze współpracujących w ramach programu szkół prowadzi treningi dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny. 

                                                                                                                                                                                              Zapraszamy na treningi.

Tak grają najmłodsi:

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.