Rugby dla Ciebie

II turniej szkolnej ligi ENEA rugby tag w Grudziądzu

Jeśli jesteś młody i  poszukujesz odpowiedniej dla siebie dziedziny sportu, w której możesz się realizować, sprawdź swoje predyspozycje i wstąp w szeregi drużyny. Treningi juniorów i kadetów odbywają się w każdy wtorek od godziny 14.10 do 15.40 oraz w każdy czwartek od godziny 15.00 do godziny 16.30 na terenie II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego  przy ul. Marcinkowskiego 10 w Grudziądzu. Zajęcia dofinansowane są przez Gmina Miasto Grudziądz w ramach programu        "Upowszechniania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży”.

W dniu 10 maja 2018 odbył się drugi z cyklu turniejów eliminacyjnych do mistrzostw polski w rugby tag dla klas IV-VI szkół podstawowych. Gospodarzem turnieju był Krzysztof Kaczorowski nauczyciel wychowania fizycznego w SP 20.  Na finały wojewódzkie, które odbędą się 25 maja w Bydgoszczy, awans wywalczyły w klasach IV - SP 20,   klasy V – SP 18 a w klasach VI – SP Nowa Wieś. Drużyny te wezmą udział w eliminacjach do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 27 maja na hali  „Ergo Arena Gdańsk.”

Dzięki zaangażowaniu działaczy: Uczniowskiego Kluby Sportowego „Szarża Grudziądz”, założonego przez nauczyciela wychowania fizycznego II LO, Krzysztofa Cichacza,  obecnie w Grudziądzu Rugby i Rugby Tag trenuje ok. 150 osób. Wśród nich są uczniowie szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych z Grudziądza oraz Gmin.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych realizowane są między innymi w ramach programu ministerialnego i Polskiego Związku Rugby – „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży”. Każda ze współpracujących w ramach programu szkół prowadzi treningi dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny.

Zapraszamy na treningi.

Tak grają najmłodsi: