Letnia Akademia Teatralna

W dniach 9-12 lipca 2018 roku uczennice - Marta Stefańska, Nina Ziółkowska, Natalia Wasiewska i absolwentki - Sandra Guzowska, Hanna Wilkosz,  II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu uczestniczą w Letniej Akademii Teatralnej w Cekcynie. Autorskie zajęcia teatralne prowadzi Beata Kasińska w ramach  projektu „Tworzymy – bawimy się teatrem!” z udziałem dzieci z Domu Dziecka w Bąkowie pod opieką współautorki projektu, Alicji Lisowskiej. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, województwa kujawsko-pomorskiego oraz Miasta Bydgoszczy.

Celem projektu jest zmniejszanie barier społecznych, przybliżanie technik pracy teatralnej oraz kształtowanie umiejętności mądrego spędzania wolnego czasu. Poza zajęciami teatralnymi uczestnicy poznają historię gminy Cekcyn, wędrując między innymi, zgodnie ze wskazówkami questu  pt.: „Wyprawa z Rochem i Roszkiem”.

Na zdjęciu widać część grupy przy figurce Rocha.