Nasi historycy w muzeum

19 października odbył się kolejny wykład muzealny pana Łukasza Ciemińskiego z cyklu "Święci domowi". Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły z klas I B i I D. Tym razem wykład poświęcony był aniołom w tradycji ludowej. Oprócz wielu ciekawych informacji z dziedziny etnografii i historii sztuki, miłośnicy historii z naszego liceum mogli także obejrzeć zbiory obrazów i figurek o tematyce anielskiej ze zbiorów autora prelekcji. Wieczór zakończył się wspólnym śpiewaniem pieśni ludowych zebranych przez pana Ciemińskiego.
                  /Grażyna Otręba/