• O szkole
  • Aktualności

Interpretacja obrazu historycznego - szkolny konkurs z okazji 100 - lecia odzyskania Niepodległości

Dzisiaj rozstrzygnięto konkurs historyczny przygotowany z okazji 100 - lecia odzyskania Niepodległości. Uczniowie mieli za zadanie dokonać interpretacji obrazu historycznego. Pomysły były różne a efekty tych pomysłów bardzo ciekawe. Jury w składzie: Małgorzata Tomaszewska, Marlena Rogoziewicz, Grażyna Otręba oraz Iwona Byner wybrały prace, które otrzymały nagrodę główną oraz wyróżnienia. Sponsorką nagród była Pani Grażyna Otręba, która ten konkurs przygotowała.

Poniżej zamieszczamy wszystkie zdjęcia, które jako interpretacja obrazu wpłynęły na konkurs. Oglądajcie (przy okazji mała powtórka z historii sztuki wink)

Nagroda główna - Ułan i dziewczyna - Wojciech Kossak - klasa 2B - oryginał i interpretacja:

Wyróżnienie - Konstytucja 3 Maja 1791 roku - Jan Matejko oraz interpretacja klasy 1B

Wyróżnienie - Kucie kos - Artur Grottger oraz interpretacja klasy 1D

Pozostałe prace:

Patrol powstańczy - Maksymilian Gierymski i interpretacja klasy 1A

Zakuwana Polska - Jan Matejko i interpretacja klasy 1D

Hołd pruski - Jan Matejko i interpretacja klasy 2A

Rejtan - upadek Polski - Jan Matejko i interpretacja klasy 2C

Pożegnanie powstańca - Artur Grottger i interpretacja uczniów z rozszerzonej historii klas trzecich