Konkurs Młodych Poetów z „Sobieskiego” rozstrzygnięty.

W dniu 29 listopada 2018 r. podsumowano XV Konkurs Młodych Poetów w II Liceum Ogólnokształcącym w Grudziądzu. Laureatką Konkursu została tym razem uczennica klasy III d – Iga Macura. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Dawid Mannteufel z klasy II c, a równorzędne wyróżnienia otrzymały uczennice: Julia Burkacka z klasy I d, Marta Krupa z klasy II b, Zuzanna Skowron z klasy I b i Magdalena Wesołowska z klasy I d.

W Konkursie wzięli udział również: Małgorzata Chabowska, Marek Małecki, Krzysztof Piątek, Filip Prusiński, Grzegorz Raczyński, Wojciech Rzepka oraz Osoba, która nie chciała ujawniać swoich danych. W tym roku w poetyckich zmaganiach uczestniczyło kilku chłopców, co zasługuje na szczególne uznanie.

Młodych poetów, którzy chcą podzielić się swoją twórczością, jest niewielu. Udaje się jednak przez 15 lat organizować w naszym liceum ten konkurs. Cieszymy się z tego powodu. Mamy nadzieję na kontynuowanie tradycji. Doceniamy Wasze zainteresowania i wrażliwość.

W tegorocznym Konkursie Jury pracowało w składzie: Pani Ewa Biedrzycka, Pani Beata Kasińska, Pani Małgorzata Kwiatkowska, Pani Sylwia Mówka i Pani Katarzyna Bartos (organizator). Pani Dyrektor Małgorzacie Tomaszewskiej dziękujemy za ufundowanie nagród. /Katarzyna Bartos/