Rada szkoły

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu, działa rada szkoły.

Według przepisów prawa oświatowego - Ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty -  skład i zadania rady szkoły są następujące:

Rada szkoły II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu

Rodzice:

Krystyna Płoska - przewodnicząca rady szkoły

Marlena Kotlewska - Cegłowska

Kazimierz Kurzyński

Uczniowie:

Agnieszka Staniak - 2c

Zofia Marciniak - 1a

Kacper Ossowski - 3c

Nauczyciele:

Ewa Biedrzycka - sekretarz rady szkoły

Piotr Drozdowski

Sławomir Lipa - wiceprzewodniczący rady szkoły

Kontakt z radą szkoły - podczas zebrań rodziców lub przez sekretariat szkoły

Skład rady szkoły:

1. W skład rady szkoły wchodzą, w równej liczbie:

1) nauczyciele

2) rodzice

3) uczniowie

Zadania rady szkoły:

1) uchwala statut szkoły

2) opiniuje projekt planu finansowego szkoły

3) może występować do organu sprawującego nadzór pedagogiczny nad szkołą z wnioskami o zbadanie i dokonanie oceny działalności szkoły, jej dyrektora lub innego nauczyciela zatrudnionego w szkole; wnioski te mają dla organu charakter wiążący;

4) opiniuje plan pracy szkoły, projekty innowacji i eksperymentów pedagogicznych oraz inne sprawy istotne dla szkoły;

5) z własnej inicjatywy ocenia sytuację oraz stan szkoły i występuje z wnioskami do dyrektora, rady pedagogicznej, organu prowadzącego szkołę oraz do wojewódzkiej rady oświatowej, w szczególności w sprawach organizacji zajęć, o których mowa w art.64 ust. 1 pkt 2, 5 i 6.