W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Wielkie Narodowe Czytanie 2022

Wielkie Narodowe Czytanie 2022

„Miej serce i patrzaj w serce”


Rok 2022 został nazwany Rokiem Romantyzmu Polskiego. W Wilnie 200 lat temu Adam Mickiewicz wydał swój zbiór „Poezyj”. Jego główną częścią są „Ballady i romanse”, które zapoczątkowały polski romantyzm. Dziś nie wyobrażamy sobie bez nich narodowej
literatury.
W dniu 2.09.2022 r., tradycyjnie w pierwszy piątek września, w bibliotece „Sobieskiego” uczniowie klasy IV d czytali wszystkie utwory  z tomiku „Ballady i romanse”. W ten sposób młodzież naszej szkoły włączyła się w XI Wielkie Narodowe Czytanie.
Zajęcia zostały przygotowane przez nauczycielkę języka polskiego Panią Katarzynę Bartos. Inicjatywę wsparła bibliotekarka Pani Sylwia Mówka, która, od wielu lat, gości czytających i słuchaczy w szkolnej bibliotece. Przygotowała przy tej okazji okolicznościową wystawę poświęconą twórczości Adama Mickiewicza. <Katarzyna Bartos>

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.