Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Uznanie dla Kingi Rezmer z III d

Uznanie dla Kingi Rezmer

Kinga Rezmer, uczennica klasy IIId, wzięła udział w konkursie historycznoliterackim dla uczniów szkół średnich „Henryk Sienkiewicz. W 170. rocznicę urodzin i 100. rocznicę śmierci” zorganizowanym przez Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.  Celem Konkursu jest upowszechnienie i pogłębienie wiedzy o Henryku Sienkiewiczu i literaturze epoki pozytywizmu, pokazanie ich związków z innymi rodzajami sztuk, wskazanie na uniwersalistyczny i europejski charakter twórczości Sienkiewicza.

 

 

 Nasza uczennica napisała pracę  pt. „Sienkiewicz jako podróżnik i tłumacz obcych kultur”, nad którą opiekę merytoryczną sprawowała Pani Katarzyna Bartos. Komitet Okręgowy w Toruniu wysoko ocenił rozprawkę a jej autorkę rekomendował do finału Ogólnopolskiego Konkursu. To szczególne wyróżnienie, gdyż Kinga znalazła się wśród zaledwie czterech zakwalifikowanych osób z Okręgu Toruńskiego (oprócz jednej osoby z Chełmna i dwóch z Torunia), a pracę oceniali pracownicy naukowi UMK w Toruniu. Radość z informacji o wyjeździe do Warszawy na etap ogólnopolski trwała jednak krótko. Okazało się, że Organizatorzy zmniejszyli liczbę finalistów do 59 osób z całego kraju.  W związku z tym Okręg Toruński będą reprezentowały tylko dwie osoby.

Serdecznie gratulujemy Kindze tak dużego osiągnięcia i wysokiej oceny napisanej przez Nią pracy.                                                       Katarzyna Bartos

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.