Święto Niepodległości w szkole

Z okazji przypadającego w piątek Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły przygotowali inną niż zazwyczaj uroczystość szkolną. Nastrój był  mniej dostojny. Po raz pierwszy ze sceny powiało radością z wolności osiągniętej przez Polskę. Tym razem wysłuchaliśmy koncertu wraz z wstawkami kabaretowymi. Muzycznie i kabaretowo przeszliśmy przez lata dwudzieste, trzydzieste, okres II wojny światowej do czasu wolnej Polski. Zaśpiewali Ludmiła Warzecha, Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo, Mieczysław Fogg, Zbigniew Kurtycz, Andrzej Rosiewicz. Kabareciarze brawurowo przedstawili skecz kabaretu "Dudek"  - "Sęk". Nie obyło się też bez refleksji związanej z 98 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaśpiewano "Kocham wolność" zespołu Chłopcy z Placu Broni. Świetnie spisali się chórzyści.

Podziękowania należą się wszystkim: prowadzącym za spokój, solistom za Ich piękne interpretacje, muzykom za fantastyczne solówki, kabareciarzom za powód do łez radości, chórowi za dopracowanie każdego szczegółu oraz oprawcom technicznym za to, że wszystko zadziałało. Wszystkim za bardzo wysoki poziom artystyczny uroczystości. Szczególne podziękowania dla Julii, która z gorączką przygotowała chór, dla Karola, który zadbał o sprzęt nagłaśniający oraz dla Osy, który pomyślał o wszystkim. Nad całością czuwała Pani Anna Goszka.

Za przepiękny koncert dziękujemy.

Poniżej wykaz uczniów, którzy wzięli udział w przygotowaniu uroczystości:

Prowadzący uroczystość: Monika Cichocka IIID, Kamil Urbanowski IIID, Sprzęt muzyczny: Jakub Zbożny IB, Paweł Woźniak IB, Kacper Ossowski IIIC, Karol Beyrowski IIID, Paweł Tolla IIID, Prezentacja: Krzysztof Baranowski, Artyści, soliści: Karol Wojtaś IIB, Sabina Kaczerzewska IIC, Julia Knak IID, Aneta Biernacka IIIC, Julia Ostaszewska IIID, Ola Gliniecka IIID, Krystian Ostrowski IIID, Kabarety: Łukasz Kozianowski, Bartek Bagniewski ID, Kacper Kaliszewski IIA, Kamil Kalitowski IIIB, Tomek Partyka IIIB, Marianna Głowacka IIID, Paweł Olesiewicz IIID, Krzysztof Baranowski IIIE, Łukasz Świs IIIE, Michał Szamocki IIID, Zespół muzyczny: Paweł Wiśniewski IIC, Łukasz Całka IIC, Olek Wiśniewski IIIC, Jakub Ziętarski IIID, Chór: Marta Gronek IA, Hanna Rzepka IB, Agata Chojnacka IIA, Agata Gorczewska IIA, Agnieszka Skrzeczkowska IIA, Barbara Ratajczyk IIA, Emilia Motyka IIA, Julia Gutkowska IIA, Karolina Różycka IIA, Kornelia Wierzbicka IIA, Małgorzata Jarząbek IIA, Małgorzata Maliszewska IIA, Jędrzej Słomiak IIA, Oskar Wierzbicki IIA, Marta Olszewska IIB, Weronika Formel IIB, Monika Kamraj IIC, Maciej Jaworski IID, Angelika Zielińska IIIB, Kinga Wasilewska IIIB, Klaudia Zatorska IIIB, Weronika Hydzik IIIB, Adam Zaborowski IIIB, Bartosz Grembecki IIIB, Daniel Najdrowski IIIB, Jakub Bollin IIIB, Maciej Reszke IIIB, Patryk Lewandowski IIIB, Szymon Schmidt IIIB, Agata Dąbrowska IIIC, Agata Gruszka IIIC, Jagoda Biłyk IIIC, Kasia Stelmacher IIIC, Bartłomiej Wiśniewski IIIC, Filip Rybiak IIIC, Jakub Jagielski IIIC, Paweł Tarkowski IIIC, Alicja Midura IIID, Aleksandra Cichocka IIID, Aleksandra Lorbietzka IIID, Emilia Kurzyńska IIID, Julia Czubkowska IIID, Kinga Simionkowska IIID, Magda Charzyńska IIID, Marta Gratkowska IIID, Mateusz Piasta IIID, Daria Miszczak IIIE, Julia Nalaskowska IIIE, Julia Waruszewska IIIE, Karolina Skicka IIIE, Marta Derewicz IIIE, Martyna Kozłowska IIIE. Podziękowania dla naszego nadwornego fotografa – Igi Bączkowskiej z 2d oraz pocztu sztandarowego - Oliwia Karnowska IIIE, Kasia Stelmacher IIIC i Paweł Tolla IIID.