Sukces Katarzyny Tusień z klasy III b

Uczennica naszej szkoły Katarzyna Tusień została zakwalifikowana przez Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego do eliminacji centralnych, które odbędą się w dniach 5 – 8 kwietnia 2017 r. w Warszawie.

W etapie rejonowym części pisemnej za pracę pisemną zdobyła 57 punktów na 60 możliwych do uzyskania, a z testu językowego 24 punkty na 30. Bardzo dobrze zaprezentowała się przed Okręgową Komisją Olimpiady składającą się z pracowników naukowych UMK w Toruniu, otrzymując 48 punktów na 50. Zdobywając łącznie 129 punktów, zajęła ex aequo I miejsce w okręgu. Dzięki temu Kasia, z szóstym wynikiem w kraju, znalazła się w zaszczytnym gronie ponad 180 uczestników Olimpiady.

Katarzyna osiągnęła taki sukces, mimo że nie wiąże swojej przyszłości z przedmiotami humanistycznymi. Uczy się języka polskiego tylko na poziomie podstawowym, a planuje studiować na Politechnice Warszawskiej. Podziwiamy determinację Kasi, Jej solidną i systematyczną pracę oraz wytrwałość w olimpijskich zmaganiach. Przez trzy lata była merytorycznie przygotowywana przez nauczycielkę języka polskiego – Katarzynę Bartos.

Życzymy sukcesu na etapie centralnym!