Jak wybrać II LO? - odpowiadamy Gimnazjalistom

W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami ze strony uczniów gimnazjów oraz ich rodziców, zwracamy uwagę na wybór szkoły na liście preferencyjnej kandydata. Listę uzupełnia się na stronie systemu elektronicznego po zalogowaniu się.

Kandydat może wybrać trzy szkoły ponadgimnazjalne. W każdej z nich może wybrać wszystkie klasy.

Należy zwrócić uwagę na kolejność zapisu szkół. Szkoła pierwszego wyboru, tzw. "pierwszej preferencji" oraz klasy z tej szkoły powinny znaleźć się na pierwszych miejscach na wydrukowanym wniosku.

Jeżeli Gimnazjalista źle wpisał szkołę, to może na bieżąco dokonywać poprawek, po zalogowaniu się swoim loginem i hasłem na stronie www.grudziadz.edu.com.pl/kandydat

W przypadku wątpliwości, pomoc można uzyskać w II LO.

Jak zwykle warto przeczytać Regulamin rekrutacji.