Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Recytują poezję Ryszarda Milczewskiego - Bruno

Dzisiaj odbył się Konkurs Recytatorski im. Ryszarda Milczewskiego-Bruna, zorganizowany w auli Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu. Jego celem było popularyzowanie twórczości grudziądzkiego poety, który był uczniem „Rolnika”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Sandra Guzowska (IIId) i Natalia Wasiewska (Ic). Jury, w którego skład wchodziła również opiekunka dziewczyn – p. Beata Kasińska, po wysłuchaniu wszystkich 10 interpretacji głosowych, postanowiło przydzielić nagrody. Obie uczennice zostały zauważone i wyróżnione: Natalia Wasiewska zdobyła I miejsce oraz nagrodę publiczności. Sandra Guzowska zdobyła II miejsce oraz nagrodę specjalną od Państwa Milczewskich za najbardziej dojrzałą recytację wiersza. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

/Natalia Wasiewska/

Portret poety autorstwa Zbigniewa Kresowatego

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.