Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

"Perła wrażliwości poetyckiej”

"Perła wrażliwości poetyckiej”

16 marca 2018 roku w WOAK w Toruniu odbyły się eliminacje rejonowe do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w sześćdziesiątej już trzeciej edycji, co było niezwykłą okazją do pokazania swoich talentów przez młodych artystów. W tym gronie znaleźli się zasłużenie dwaj uczniowie naszego kochanego II LO- Sandra Guzowska z klasy 3d, która otrzymała wyróżnienie, jak i Paweł Drozdowski z klasy 1d, który szczęśliwie zakwalifikował się do następnego etapu konkursu.

Młody muzyk urzekł jury niezwykłą wrażliwością, niebanalnym humorem oraz nietuzinkową interpretacją takich wierszy jak „Ślusarz” Juliana Tuwima, „Dziewczyna” Bolesława Leśmiana i wiersz Baczyńskiego. Zaskakującym akcentem były wyśpiewane wersy w utworze Leśmiana. Niewątpliwie klimat, jaki zbudował Paweł pochłonął odbiorców nieodwracalnie. Wzruszający występ był unikatowy, a talent młodego muzyka okazał się być nieprzeciętny.
Paweł otrzymuje wielkie wsparcie od swojej klasy oraz pani Małgorzaty Kwiatkowskiej, która wytrwale trzyma pieczę nad jego przygotowaniem recytatorskim. Jesteśmy dumni, że mieliśmy udział w pierwszych próbach i wybieraniu repertuaru!
Pawle, życzymy Ci dobrego światła na scenie i powodzenia! Trzymamy kciuki i gratulujemy :))                                      / Emilia Lembicz /

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.