Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

Uczniowie "Sobieskiego" zapraszają serdecznie osoby zainteresowane na uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej grudziądzkich Żydów.

Uroczystość odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018r. o godz. 13.00 w budynku grudziądzkiego Urzędu Stanu Cywilnego przy ulicy Mickiewicza.

Przypominamy, że uroczystość jest efektem działań uczniowskich w ramach projektu Szkoły Dialogu. Zapraszamy.

Szkoła Dialogu to program edukacyjny, którego celem jest zapoznanie uczniów szkół ponadpodstawowych z historią Żydów w Polsce oraz ich wkładem w społeczny, kulturalny  i ekonomiczny rozwój kraju i ich własnych miejscowości. Uczestnicy najpierw odkrywają często zapomnianą historię i kulturę żydowską, a następnie poprzez różnorodne działania prezentują zdobytą wiedzę innym mieszkańcom miejscowości. W ramach projektu uczniowie dwukrotnie uczestniczyli w warsztatach tematycznych, zorganizowali szkolny spacer po mieście w poszukiwaniu śladów mieszkańców Grudziądza pochodzenia żydowskiego a także przygotowali tematyczny spacer po mieście dla jego mieszkańców.

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.