„Lalka” na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni

Lalka” na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni

W dniu 19 października 2018 roku uczniowie klas III naszego Liceum mieli okazję zobaczyć musical na motywach powieści Bolesława Prusa pt.„Lalka” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Premiera tego spektaklu odbyła się w 2010 roku. Widowisko wciąż jest atrakcyjne. Zostało wpisane w stały repertuar Teatru Muzycznego w Gdyni. Musical otrzymał wiele prestiżowych nagród i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony krytyki teatralnej, jak i publiczności.

Nasi uczniowie z zainteresowaniem oglądali oryginalny spektakl, którego motywem przewodnim był topos „teatru świata”. Zwrócili uwagę na główne wątki powieści – historię kupca Stanisława Wokulskiego i jego uczucia do pięknej arystokratki Izabeli Łęckiej oraz dzieje starego subiekta Ignacego Rzeckiego. Na teatralnych deskach królowały więc miłość, zazdrość, kariera i pieniądze, a wszystko w atmosferze swingującego jazzu i niesamowitej scenografii autorstwa Damiana Styrny. Młodzież doceniła także choreografię i brawurowy taniec w wykonaniu artystów.

Ten kolejny wyjazd z uczniami wykazującymi zainteresowania kulturą zorganizowała Katarzyna Bartos, a opiekę nad grupą sprawowały również Pani Joanna Imbierowicz – Szpajda i Pani Agnieszka Zaborowska. /K.Bartos/