Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Bądź życzliwy dla inności...

Bądź życzliwy dla inności...

Z inicjatywy uczennicy naszej szkoły oraz przy wsparciu innych uczniów, w piątek 26 października 2018r. włączamy się w akcję promującą świadomą tolerancję wobec osób narażonych na wykluczenie i ograniczenia społeczne. Program wychowawczo - profilaktyczny szkoły zawiera tematykę promowania szeroko pojętej tolerancji, np. tolerancji wobec niepełnosprawności, różnorodności religijnej, rasowej i tożsamości seksualnej.

W związku z tym organizujemy, dla osób zainteresowanych, spotkania:  z osobą, która opowie o tym, jak radzi sobie w społeczeństwie jako osoba niepełnosprawna (4. godz. lekcyjna - klasy II) oraz z przedstawicielem kościoła protestanckiego (kl. I - 5. godz. lekcyjna i III - 6. godz. lekcyjna).

Informacja o szczegółach spotkań zostanie przedstawiona podczas jutrzejszych komunikatów na trzeciej godzinie lekcyjnej. Do udziału zapraszamy osoby zainteresowane, pozostali uczniowie realizują zajęcia zgodnie z planem.

Jeżeli ktoś ma ochotę włączyć się w akcję, to może wziąć udział w naszych spotkaniach, jeżeli nie, to niech uszanuje działania innych. Różnijmy się pięknie smile.

 

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.