Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Galopada Sobieskiego

Galopada Sobieskiego

            Miłośnicy koni z naszej szkoły w minioną sobotę, 20 października 2018 roku, pod opieką pana Michała Kwiatkowskiego, uczestniczyli w wycieczce do ośrodka jeździeckiego Buffalo Bill w Jantarze koło Gdańska. Sobieszczaki, by móc dosiąść koni i udać się na jazdę po plaży, musieli zdać egzamin praktyczny u gospodarza stajni pana Jerzego Ożgi. Każdy z uczestników musiał dosiąść konia na oklep w specjalnie do tego przygotowanym obiekcie i udowodnić, że potrafi utrzymać równowagę. Wszyscy, zarówno amazonki, jaki i jeźdźcy, przeszli próbę pomyślnie. Po tym niezwykłym doświadczeniu, okraszonym ciekawym wykładem na temat natury i zachowań koni, grupa udała się do stajni, gdzie dosiadła rumaków przygotowanych przez gościnnych gospodarzy.

            Droga nad morze wiodła przez las pełen wytyczonych ścieżek i tras przeznaczonych dla koni i ich  sympatyków. Dotarcie do plaży zajęło około 30 minut spokojnego  stępa przeplatanego kłusem i galopem. Nadmorski teren zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, a towarzyszące, zarówno koniom, jak i jeźdźcom, emocje znalazły ujście w pięknym galopie. Po powrocie do stajni i rozsiodłaniu koni przyszedł czas na posiłek, który część Sobieszczaków przygotowywała przy ognisku. Równolegle odbywały się przygotowania do meczu polo, który miał się niebawem rozegrać. Dzięki uprzejmości Pana Jerzego Ożgi oraz członka Amber Polo Team pana Tomasza Stefaniaka uczniowie naszej szkoły mogli rozegrać mecz z profesjonalnymi zawodnikami, którzy byli niezwykle wyrozumiałymi nauczycielami. Po meczu grupa pojechała konno pożegnać się z plażą i morzem. Uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale uśmiechnięci w drodze powrotnej planowali powrót do tego magicznego miejsca, gdzie gospodarz potrafi zaczarować zarówno konie jak i ludzi.    /Agata Gronek/

          

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.