Grzegorz Rygielski - odszedł od nas nauczyciel, plastyk, harcerz, dobry człowiek

Wczoraj, na zawsze odszedł od nas Grzegorz Rygielski, wieloletni nauczyciel plastyki, przygotowujący swoich uczniów do olimpiad artystycznych. Człowiek o wielkiej wrażliwości na potrzeby uczniów, kulturę i sztukę. Zarażał uczniów swoją pasją do malarstwa, inspirował do pracy artystycznej.  Nauczyciel niezwykle taktowny, pełen delikatności w kontaktach międzyludzkich. Zawsze dbał o dobre samopoczucie swoich koleżanek i kolegów w pracy.

Koleżanki z pracy nazywały Pana Profesora  "ginącym gatunkiem dżentelmena".

Pan Grzegorz Henryk Rygielski:

1. Ukończył Państwowe Liceum Pedagogiczne w Mrągowie w 1955 roku.

2. Nauczyciel w Szkole Podstawowej w Ostrowitem - 1954 - 1962,

3. Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 4 w Grudziądzu - 1962 - 1970,

4. Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 9 w Grudziądzu - 1970 - 1976,

5. Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 16 w Grudziądzu - 1976 - 1979,

Kończy studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na Wydziale Sztuk Pięknych - kierunek wychowanie plastyczne.

6. Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 12 w Grudziądzu - 1979 - 1988 (też wicedyrektor szkoły),

7. Nauczyciel w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu i stąd odchodzi na emeryturę.

Pracował zawodowo w różnych szkołach, ale od zawsze prowadził koło plastyczne w II LO dla zainteresowanych sztuką uczniów z całego miasta. To Pan Profesor dbał o artystyczny wystrój liceum. To spod Jego ręki wyszły projekty: Medalu II LO oraz znaczka - tarczy II LO. Spoczywaj w pokoju.

Osoby zainteresowane informujemy, że pogrzeb Pana Grzegorza Rygielskiego odbędzie się w poniedziałek 17 grudnia 2018r. o godz. 13.00 w Kościele NMP przy ulicy Moniuszki i o godz. 14.00 na Cmentarzu Farnym o godz. 14.00 (brama główna - obok stadionu żużlowego.