Wyniki XXI Rankingu "Perspektyw" - mamy Srebrną Tarczę

Dzisiaj ogłoszono wyniki XXI Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria i ich wagi w 2019 roku:

• sukcesy w olimpiadach 30%
  • matura – przedmioty obowiązkowe 25%
  • matura – przedmioty dodatkowe 45%

Spośród 2126 istniejących w Polsce liceów, sklasyfikowano 1000 szkół. Nasze liceum znalazło się na 216 pozycji w kraju. Ten wynik ustawia naszą szkołę na 8 miejscu w województwie. Znaleźliśmy się też na wysokim miejscu w rankingu maturalnym - 207 miejsce.

Szkoła została wyróżniona Srebrną Tarczą

W stosunku do roku ubiegłego poprawiliśmy wynik o 73 miejsca. Brawo uczniowie - absolwenci z 2018 roku, brawo nauczyciele, to Wasza zasługa.

Od samego początku istnienia rankingu, tj. od 1999 roku nasza szkoła co roku zapisuje się na wysokich miejscach. Tak trzymać Sobieszczaki.

Mamy nadzieję, że wysoki poziom nauczania będzie elementem przyciągającym uczniów gimnazjów i szkół podstawowych do naszej szkoły. Już teraz zapraszamy.