Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Uzupełniamy wiedzę historyczną

28 lutego delegacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielką historii p. Grażyną Otrębą uczestniczyła w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W  auli III Liceum Ogólnokształcącym wkład na temat "obławy augustowskiej" wygłosiła doktor Teresa Kaczorowska. Nasi uczniowie mieli okazję poznać historię mało znanego za to niezwykle tragicznego wydarzenia, które miało miejsce w lipcu 1945 roku i nazywane jest "małym Katyniem".
(niestety zdjęcia się nie udały)
Grażyna Otręba

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.