Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

II LO Szkołą Dialogu za rok 2018

II LO Szkołą Dialogu za rok 2018

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w dniu 26 lutego w Teatrze Wielkim w Warszawie nasza szkoła uzyskała tytuł Szkoły Dialogu 2018 roku. Skąd taki tytuł?

Uczniowie naszej szkoły zapewne pamiętają jak w I półroczu roku 2018 w szkole odbywały się warsztaty szkolne dla uczniów zainteresowanych pracą w projekcie "Szkoła Dialogu".

 

Młodzież Dwójki miała wówczas możliwość samodzielnie wychodzić z pomysłami dotyczącymi realizacji projektu. Na zajęciach uczniowie omawiali sytuację Żydów w historii Polski, jak i Grudziądza. Uczniowie zaplanowali wycieczkę skupioną na żydowskich zabytkach naszego miasta, które mogą zainteresować osoby mieszkające poza Grudziądzem. Efektem końcowym projektu było odsłonięcie tablicy pamiątkowej w budynku grudziądzkiego USC poświęconej pamięci pomordowanych Żydów.

W uroczystej gali wzięli udział: wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, ambasador Australii Paul Wojciechowski, zastępca szefa misji w Ambasadzie USA Eric Green, Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, Henryk Wujec, przewodniczący Rady Fundacji Forum Dialogu, Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz goście specjalni: Ocalałe i Ocalali z Zagłady oraz Sprawiedliwe i Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, których obecność była uosobieniem jednego z filarów programu Szkoła Dialogu - dzielenia się wiedzą między pokoleniami a także uczniowie z 60 szkół, które uczestniczyły w projekcie. Z naszej szkoły obecne były uczestniczki projektu: Wiktoria Dróbka, Vanessa Olech, Joanna von Piechowska oraz wicedyrektor szkoły Pani Marlena Rogoziewicz.

Szkoła otrzymała tytuł Szkoły Dialogu 2018 - poniżej dyplom dla szkoły. Otrzymaliśmy również gratulacje od Rzecznika Praw Obywatelskich Pana Adama Bodnara.

 

Dla przypomnienia nazwiska wszystkich uczestników projektu, który funkcjonował na terenie szkoły dzięki Annie Goszce i Małgorzacie Kwiatkowskiej:

Oskar Kaczmarek, Agata Wiśniewska, Ola Mróz, Joanna von Piechowska, Julia Kurzyńska, Karolina Bułgajewska, Magda Lewandowska, Maja Wiśniewska, Monika Siuda, Aleksander Napiórkowski, Vanessa Olech, Wiktoria Kasper, Zosia Kołodziej, Zosia Simińska - Stanny, Paweł Drozdowski, Julia Mioduszewska, Zuzia Bernacka, Wiktoria Dróbka, Ola Januszewska, Ewa Piotrowska.

 

Dla Wszystkich uczestników i prowadzących projekt - GRATULACJE

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.