Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Jak radzić sobie ze stresem? Zwłaszcza przed maturą.

Jak radzić sobie ze stresem? Zwłaszcza przed maturą.

Dnia 29.03.  na zaproszenie wychowawcy, Pani Małgorzaty Kwiatkowskiej, klasę 3a i przyjaciół odwiedziła psychiatra Danuta Adamaszek, która poprowadziła zajęcia dotyczące radzenia sobie ze stresem. Podczas spotkania uczniowie poznali wiele sposobów pomagających zrelaksować się podczas nerwowych, nieprzyjemnych sytuacji. Każdy otrzymał zestaw dwóch kartek, na których zamieszczone zostały informacje o m.in. zniekształceniach poznawczych i tolerancji dolegliwości psychicznych. Obecni dowiedzieli się jak bardzo na ich psychikę wpływa nadmierne analizowanie sytuacji, negatywne myślenie o sobie, czy załamywanie się w razie ewentualnego niepowodzenia. Interesującą częścią spotkania było omawianie roli ciała i nauka synchronizowania mięśni, co ułatwia odzyskanie spokoju.

Osoby chętne miały szansę zadać pytania indywidualne i uzyskać przydatne porady. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca psychiatry i kiedy można korzystać z pomocy specjalisty. Rozwiane zostały wszelkie obawy przed wizytą w gabinecie „lekarza dusz”- może zgłosić się tam każdy człowiek, który czuje, że potrzebuje rozmowy i rady. Jest to informacja szczególnie ważna dla licealistów przygotowujących się lub już przystępujących do egzaminu maturalnego, co wiąże się z silnym stresem. Każdy młody człowiek powinien być zaznajomiony z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi walki ze zbyt silnymi emocjami i budowaniem dobrego samopoczucia, w czym zawsze gotowy mu jest pomóc specjalista.

Pani doktor serdecznie dziękujemy za cenne rady.

/Monika Siuda/

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.