Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Z poezją Im do twarzy …

Z poezją Im do twarzy …

Uczennice naszego liceum po wygranym miejskim etapie 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego reprezentowały już nie tylko naszą szkołę, ale i miasto Grudziądz podczas eliminacji rejonowych w Toruniu. Ten etap odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.
W kategorii „Recytacja” swój repertuar zaprezentowała Martyna Cukras z klasy III b. Jest to wszechstronnie uzdolniona uczennica, a kulturą żywego słowa interesuje się już od dawna i traktuje jako swoją dodatkową pasję. W turnieju „Wywiedzione ze słowa” prezentowała się Natalia Wasiewska z klasy II c – znana wszystkim w „Sobieskim” recytatorka i ekspresywna aktorka, która potrafi niejednego słuchacza wzruszyć. Natomiast w klimaty „Poezji śpiewanej” toruńskie audytorium wprowadziła Marta Gronek z klasy III a, która wywołała niesamowite wrażenia artystyczne. Przez cały czas podczas obrad jury nuciliśmy piosenki z jej repertuaru, a szczególnie tę, klimatyczną o ulicy Brackiej w Krakowie.
Uczestnicy konkursu byli oceniani przez jury, któremu przewodniczyła Pani Teresa Stępień – Nowicka, aktorka Teatru im. W. Horzycy w Toruniu. Jeden z jurorów – Pan Erwin Regos, komentując poziom występujących recytatorów, stwierdził, że każdy z nich zasłużył na wyróżnienie i do tegorocznego konkursu wniósł wyjątkowe wartości. Trzeba było jednak dokonać wyboru.
Bardzo się cieszymy, bo do kolejnego etapu, już wojewódzkiego, zakwalifikowano Martę Gronek w kategorii „Poezja śpiewana”. Wszystkim dziewczętom, a szczególnie Marcie, gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów!. /
Katarzyna Bartos/

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.