Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Uczniowie wzięli udział w debacie z okazji 30 rocznicy pierwszych wolnych wyborów

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w debacie zorganizowanej przez Prezydenta Grudziądza, Macieja Glamowskiego z okazji 30.rocznicy pierwszych demokratycznych  wyborów, które odbyły   się 4 czerwca 1989 roku. Młodzi ludzie mieli okazję spotkać się  z uczestnikami wydarzeń 1989 roku i wysłuchać wspomnień dotyczących organizacji wyborów. Uczestnicy debaty m.in. wieloletni poseł i senator Unii Wolności pan Jan Wyrowiński wspominali atmosferę i nadzieje, jakie  towarzyszyły im w tych ważnych  dla Polski chwilach. Niewątpliwie ta "żywa lekcja historii" przybliżyła młodym ludziom wydarzenia z najnowszych dziejów naszego kraju. Grażyna Otręba 
 
 

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.