My też byliśmy uczestnikami bicia rekordu Guinessa

Uczniowie pobili polski rekord Guinessa w kategorii „Największa mozaika utworzona z ludzi”. 10 września nad Wisłą zebrały się 3003 osoby.

Dzisiaj na Błoniach Nadwiślańskich od godzin porannych trwało bicie ogólnopolskiego rekordu na największą mozaikę z ludzi. Organizatorzy postawili sobie za cel utworzenie napisu „END POLIO NOW” przy pomocy osób trzymających nad głowami kolorowe, kartonowe kartki o wymiarach 100x70 cm.

Tworzenie „żywych napisów” to przedsięwzięcie integrujące społeczność. Każdy z uczestników ma wyjątkową i ważną rolę do odegrania – musi zająć odpowiednie miejsce w szablonie i nie zmieniać go przez czas trwania zadania. Każde miejsce, każda pozycja jest dokładnie zaplanowana, by przy efekcie końcowym otrzymać pożądany napis.

"Sobieszczaki" też wzięły udział w biciu rekordu, mimo bardzo niesprzyjającej pogody. Wytrwale i systematycznie wypełniali wolne miejsca na błoniach. No i udało się... .

Aby pobić dotychczasowy rekord w wydarzeniu musiało uczestniczyć przynajmniej 1025 osób. Jednak Interact i klub Rotary Grudziądz Centrum chcieli uzyskać rezultat prawie trzy razy większy i zebrać na Błoniach Nadwiślańskich 3000 osób. Ostatecznie udało się osiągnąć wyznaczony wynik. Do pobicia rekordu przyczyniły się 3003 osoby.

Wydarzenie odbyło się w związku ze Światowym Dniem Walki z Polio. Członkowie Rotary Club Grudziądz Centrum chcieli za pomocą tego przedsięwzięcia zwiększyć świadomość ludzi na temat istnienia choroby POLIO i walki z nią. Przy okazji udało się także zintegrować młodzież grudziądzką. Organizatorom gratulujemy pomysłu oraz ogromnego zaangażowania młodzieży. Tylko bądźcie zdrowi po tej akcji wink

Jeszcze chaos... .

Po wielu próbach porządeczek.