Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Kolejny wykład w muzeum

18 października  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym wykładzie przygotowanym przez Muzeum w Grudziądzu w ramach obchodów Roku Błękitnej Pamięci. Tym razem pan Mariusz Żebrowski przedstawił przebieg wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku w okolicach Grudziądza. Mogliśmy poznać wiele mało znanych do tej pory faktów i postaci związanych z tymi wydarzeniami. Jak zwykle pan Żebrowski w barwny i niekonwencjonalny sposób przedstawił przebieg działań wojennych i pogłębił naszą wiedzę o historii regionu i naszego miasta.     <Grażyna Otręba>

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.