Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Zainteresowani etnografią w grudziądzkim muzeum

Zainteresowani etnografią w grudziądzkim muzeum

Miłośnicy historii z naszego liceum od ubiegłego roku szkolnego uczestniczą w cyklu wykładów  etnograficznych odbywających się w grudziądzkim Muzeum "Święci domowi". W obecnym roku szkolnym mieliśmy okazję już dwukrotnie spotkać się z autorem cyklu panem Łukaszem Ciemińskim. We wrześniu poznaliśmy losy świętych: Rozalii i Rocha, a w ostatni piątek 25 października dowiedzieliśmy się, jakim człowiekiem był św. Franciszek - patron ekologów i opiekun zwierząt.  <Grażyna Otręba>

 

 

 

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.