Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Licealiści i etnografia w muzeum

22 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym wykładzie muzealnym o tematyce etnograficznej. Tym razem pan Łukasz Ciemiński postanowił przybliżyć nam obyczaje ludowe związane ze śmiercią i obrzędami pogrzebowymi. Wiele z nich już nie istnieje, o niektórych czasami przypominają nam najstarsi członkowie naszych rodzin. Mieliśmy okazję pogłębić naszą wiedzę również na ten, czasami trudny dla współczesnego człowieka, temat.
                                                                                                                                                                                               < Grażyna Otręba>
 
 
 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.