Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Możemy się cieszyć - Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników "Perspektywy" 2020

 Możemy się cieszyć - Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników "Perspektywy" 2020

Po raz 22 miesięcznik "Perspektywy" przedstawił dzisiaj wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników na rok 2020. Uzyskaliśmy tytuł Szkoły ze złotą tarczą. W rankingu wojewódzkim zajęliśmy 7 miejsce (w ubiegłym roku miejsce 8), natomiast w rankingu ogólnopolskim miejsce 187 ( w 2019 - 216) na 2085 liceów, które podlegały analizie dokonanej przez Perspektywy.

Na wynik szkoły najbardziej zapracowali ubiegłoroczni Absolwenci, którzy świetnie napisali maturę. Pozwoliło to szkole znaleźć się na 191 miejscu Rankingu Maturalnego Liceów. Wysoką pozycję uzyskaliśmy także dzięki Olimpijczykom: laureatowi chemicznemu - Janowi Dudzińskiemu, finaliście fizycznemu - Janowi Jeschke, finalistkom artystycznym - Annie Łepak i Karolinie Niedzielskiej. Dzięki Nim znaleźliśmy się na 145 miejscu Rankingu Olimpijskiego.

Ogromną rolę w uzyskaniu wysokiego wyniku mieli nauczyciele Sobieskiego, którzy poświęcali wiele czasu, sił oraz zapału, aby efekt końcowy był sukcesem pojedynczego ucznia i szkoły.

Gratulujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się bezpośrednio do takiego wyniku oraz tym, którzy oddali szkole swoją pracę, stworzyli fantastyczną atmosferę w szkole, budowali podstawy działalności szkoły, dali jej "korzenie".

Przy ustalaniu pozycji szkoły brano pod uwagę: sukcesy w olimpiadach 25% ogółu punktów, maturę – przedmioty obowiązkowe 30% oraz przedmioty dodatkowe 45% punktów

Jak podkreślił podczas posiedzenia Kapituły prof. dr hab. Stefan M. Kwiatkowski, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, coroczny Ranking Liceów i Techników Perspektywy zyskał nie tylko rozgłos w mediach, ale też, co ważniejsze, stanowi ważny punkt odniesienia dla rodziców, młodzieży i nauczycieli polskich szkół. Na ogłoszenie naszego rankingu czekają nie tylko dyrektorzy szkól i nauczyciele, dla których jest on podsumowaniem ich pracy. Wyniki mają także ogromny wpływ na decyzje dziesiątków tysięcy uczniów, którzy poszukują odpowiedniej dla siebie szkoły. Ranking Perspektyw czytają także uważnie organy prowadzące szkół. Z satysfakcją odnotowujemy, że najlepsze licea i technika są nagradzane przez prezydentów miast, kuratorów oświaty, marszałków i wojewodów. 

Przypominam, że szkoła od początku tworzenia rankingu, tj od roku 1999 znajduje się wysoko w każdej jego edycji. Cieszy nas to szczególnie w związku z tym, że obchodzimy w tym roku okrągły jubileusz 100-lecia szkoły. Mamy nadzieję, że ta wysoka pozycja szkoły pozwoli Sobieszczakom spędzić miły dzień. Gratulacje dla Wszystkich, którym ta informacja nie będzie obojętna, niech sprawi przyjemność :)

Więcej:

http://licea.perspektywy.pl/2020/

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.