Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Powrót Grudziądza do Macierzy

Powrót Grudziądza do Macierzy

Młodzież naszego liceum uczestniczyła w wielu uroczystościach związanych z obchodami 100-lecia powrotu Grudziądza do Macierzy. Byliśmy na wystawach, koncertach oraz na głównych uroczystościach na Rynku.

Uczniowie rozszerzający zajęcia z historii klas II i III uczestniczyli w otwarciu wystawy plenerowej poświęconej 100. rocznicy powrotu Pomorza do Macierzy. Wydarzenie zostało przygotowane przez władze naszego miasta jako jedno z wydarzeń wieńczących Grudziądzki Rok Błękitnej Pamięci. Wystawę można oglądać na ulicy Spichrzowej.

 

24 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w otwarciu wystawy z okazji 100. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy. Wystawę przygotowało Muzeum w Grudziądzu. Przedstawiono na niej wiele dokumentów, zdjęć i pamiątek dotyczących dziejów naszego miasta na początku XX wieku. Szczególnie cenny eksponat pozyskano z muzeum w Pile - autentyczny mundur żołnierza błękitnej armii generała Józefa Hallera. <Grażyna Otręba>

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.