Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Naszą szkołę docenił Newsweek...

Naszą szkołę docenił Newsweek...

W ostatnim numerze tygodnika "Newsweek" ukazał się ogólnopolski ranking najlepszych liceów. Podobnie jak w innych rankingach w ustaleniu listy rankingowej, wzięto pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych, liczbę olimpijczyków oraz nowe wskaźniki: edukacyjną wartość dodaną (EWD) - wskaźnik, który pokazuje wkład szkoły w edukację ucznia, a także liczbę języków nauczanych w szkole.

W tym rankingu znaleźliśmy się na 229 miejscu w Polsce na ponad 2 tysiące liceów istniejących w kraju, w województwie uplasowaliśmy się na miejscu 12.

Na gratulacje zasługują Maturzyści i Olimpijczycy z 2019 roku, a także kadra pedagogiczna, która wkłada dużo serca w pracę z młodzieżą.
Ósmoklasisto, mamy nadzieję, że ten ranking choć trochę pomoże podjąć decyzję o wyborze swojej nowej szkoły.

Bravo Bravo GIF | Gfycat

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.