Uczniowie z pasją – Amelia Senica – siatkarka z klasy 2a SP

Trenuję siatkówkę od sześciu lat. W Jokerze Świecie gram drugi sezon na pozycji przyjmującej. Przedtem byłam zawodniczką Stali Grudziądz. W zeszłym roku pokonaliśmy w finale drużynę z Bydgoszczy i zdobyliśmy mistrzostwo województwa, ale do półfinałów Mistrzostw Polski, niestety, nie przeszliśmy.

Kiedy cztery zawodniczki odeszły z drużyny, wielu sądziło, że nasz zespól nic nie osiągnie. Bardzo chciałyśmy udowodnić sobie, że jesteśmy w stanie czegoś jeszcze dokonać. Rywalki z Bydgoszczy trenowały dwa razy dziennie i były wyższe od nas. Musiałyśmy zmienić podejście do gry. W tym roku wygrałyśmy z wszystkimi zespołami z naszego województwa. Najtrudniejsze spotkania odbyły się z drużyną z Bydgoszczy, mimo to wygrałyśmy 3:2. Te sukcesy dodały nam skrzydeł.

W dniu 18 marca tego roku, w Elblągu, odbyły się ćwierćfinały. Pierwszego dnia wygrałyśmy z UKS Pomorzanie Pogodno/Orliki Szczecin 3:0. W piątek grałyśmy z MOS Wola Warszawa. Trudny mecz trwał ponad dwie i pół godziny. Przegrałyśmy 2:3.

Zajmując drugie miejsce w grupie, trzeba było szybko zapomnieć o porażce. Dlatego mecz z mistrzem województwa warmińsko - mazurskiego okazał się sukcesem. Potem miało miejsce spotkanie z Ares Nowa Sól (3:0). To było niezwykłe - awans z drugiego miejsca. Po raz pierwszy w tej kategorii Joker zaszedł tak daleko. Na zakończenie turnieju odbyła się dekoracja drużyn. Jako kapitan odebrałam puchar oraz dostałam statuetkę najlepszej zawodniczki zespołu. Jesteśmy wśród 16 najlepszych drużyn w Polsce! Zgrany, wspierający się zespół to podstawa sukcesu. Ciężka praca i wysiłek przyniosły nam wiele radości. Warto dodać, że jest to zasługa naszego trenera Mikołaja Mariaskina, trenerki Agnieszki Szewczyk oraz młodszych Jokerek. Bez tych osób na pewno nie zaszłybyśmy tak daleko. Awans stał się faktem. <Amelia Senica>

A my gratulujemy pasji i zwycięstw.

Amelia w środku