Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

Złota tarcza Perspektywy 2021W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Zuzanna Plutowska z klasy II C finalistką 51. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Z ogromną radością przyjęliśmy informację dotyczącą sukcesu Zuzanny Plutowskiej z klasy 2c, która w 51. edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego uzyskała tytuł finalisty. Dzięki temu tytułowi Zuzanna nie musi się już obawiać o maturalny wynik egzaminu z języka polskiego. Ma już 100% na egzaminie na poziomie podstawowym i na poziomie rozszerzonym. Gratulujemy sukcesu Zuzannie oraz Jej Rodzicom. Zuzanna pracowała z Panią Profesor Katarzyną Bartos, której również gratulujemy.

 I kilka słów od Zuzy
Nazywam się Zuzanna Plutowska i jestem uczennicą klasy IIcG naszego liceum. Jak wiecie, w tym roku zostałam finalistką 51. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Do książek ciągnęło mnie od dziecka; w podstawówce wyczerpałam „dziecięce” zasoby lokalnej biblioteki i uprosiłam Panią Bibliotekarkę, żeby wypożyczała mi „dorosłe” książki. :) Już wtedy zaczęła się moja konkursowa dobra passa – z egzaminu szóstoklasisty również byłam zwolniona. ;) Moją wielką pasją, oprócz czytania, jest pisanie i z tym wiążę swoją przyszłość. Moje teksty możecie przeczytać na łamach szkolnej gazetki, serdecznie polecam.

3.118 Bukiet tulipanow 50 szt 600x600.jpg

Sama olimpiada była dla mnie niesamowicie rozwijającą przygodą, a etap centralny prawdziwym wyzwaniem. Bardzo żałuję, że w tym roku finał musiał odbyć się zdalnie: straciłam swoją szansę na poznanie autorów naszych szkolnych podręczników na żywo! W zamian za to zorganizowano dla nas wirtualne spotkanie z prof. Markiem Bieńczykiem – pisarzem i laureatem nagrody Nike za zbiór esejów „Książka twarzy” – na którym z pewnością wszyscy siedzieliśmy jak na szpilkach, oczekując ogłoszenia wyników. Jeśli pasjonujecie się językiem polskim, ogromnie polecam spróbowanie swoich sił w olimpiadzie. Moja rada: czytajcie dużo wierszy (nawet jeśli nie macie zamiaru startować). :)  „Wielka Poezja, będąc wielką i będąc poezją, nie może nie zachwycać nas, a więc zachwyca!” (Witold Gombrowicz - "Ferdydurke")
<Zuzanna Plutowska>

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.