Złota tarcza Perspektywy 2021W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Pożegnaliśmy naszych Maturzystów

Dzisiaj, w zupełnie innym anturażu, w szkolnej sali gimnastycznej, pożegnaliśmy naszych Maturzystów. Po hymnie i przemówieniu dyrektora nadszedł czas na nagrodzenie i wyróżnienie wszystkich, którzy zasłużyli na pochwałę. Gratulacje należą się wszystkim, którzy ukończyli II LO. W trakcie uroczystości, uczniowie włączyli się do poloneza, którego w tym roku nie zatańczyli podczas studniówki. Bez prób wyszło idealnie, widać było, że uczniowie nawet po zdalnym nauczaniu mają dobrą kondycję. Nie obyło się bez tradycyjnego tańca belgijskiego, a w jednej grupie było też "Daddy cool".

Na wyróżnienie w tym roku zasłużyli:

Medal Summa cum Laude nr 23 otrzymała Wiktoria Dzwonkowska - Absolwentka klasy 3d

Inne podziękowania i wyróżnienia:

1.Bartosz Dolewski - Absolwent klasy 3b – podziękowania za merytoryczną i solidną pracę w Młodzieżowej Radzie Miasta

2. Hubert Kwiatkowski, Absolwent klasy 3a – podziękowania za trzyletnią systematyczną pracę w radzie szkoły

Najwyższe średnie ocen za trzy lata nauki w szkole uzyskały Panie:

 1. Zuzanna Dembek z klasy 3a - 5,59
 2. Julia Depta z klasy 3d – 5,59

Olimpijczycy – sukcesy olimpijskie, to ciężka praca ucznia i nauczyciela. Podziękowaliśmy naszym olimpijczykom, którzy promowali swoją wiedzą, szkołę:

Dwie osoby uzyskały najwyższe laury olimpijskie. Dziękujemy Im za godne reprezentowanie szkoły. Są to:

 1. Wiktoria Dzwonkowska – 3d – finalistka 50 Olimpiady Biologicznej – 100 % na egzaminie maturalnym
 2. Patrycja Kikulska – 3b – finalistka 50 olimpiady Biologicznej – 100% na egzaminie maturalnym

Osiągnięcia tegoroczne  i z lat poprzednich na poziomie etapów okręgowych oraz inne konkursy:

 1. Hubert Kwiatkowski – 3a – dwukrotny uczestnik etapu okręgowego Olimpiady Chemicznej, uczestnik Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego, konkursu chemicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH, półfinalista Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA Titan 2019
 2. Olga Słomińska – 3d – udział w etapie okręgowym, w części ustnej Olimpiady Filozoficznej i Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
 3. Bartosz Dolewski – 3b – udział w etapie centralnym Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii, udział w etapie okręgowym Olimpiady Historycznej
 4. Roksana Klimczak – 3d - udział w etapie centralnym Olimpiady Solidarności. „Dwie dekady historii”
 5. Magdalena Gralak – 3d – dwukrotny udział w etapie okręgowym Olimpiady Historycznej
 6. Julia Zawadzka – 3c – dwukrotny udział w etapie okręgowym Olimpiady Literatury i Języka Polskiego i Olimpiadzie Filozoficznej
 7. Daria Lewandowska – 3a – udział w etapie okręgowym Olimpiady Języka Rosyjskiego
 8. Maria Fedunova – 3a - udział w etapie okręgowym Olimpiady Języka Rosyjskiego
 9. Piotr Zimmermann – 3c – udział w etapie okręgowym Olimpiady Filozoficznej
 10. Nina Becherka – 3a – udział w etapie okręgowym Olimpiady Filozoficznej
 11. Anna Szram – 3c – udział w etapie okręgowym Olimpiady Teologii Katolickiej
 12. Wiktoria Puzon – 3a – udział w etapie okręgowym Olimpiady Geograficznej
 13. Kacper Kozak – 3a – udział w etapie okręgowym Olimpiady Fizycznej
 14. Agnieszka Marszałek – 3b – udział w etapie okręgowym Olimpiady Artystycznej
 15. Zuzanna Skowron – 3b - udział w etapie okręgowym Olimpiady Artystycznej
 16. Julia Burkacka – 3d - udział w etapie okręgowym Olimpiady Artystycznej
 17. Szymon Brzozowski i Dawid Dombrowski, obaj z klasy 3a – finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą –  JA Titan 2019
 18. Aida August - z klasy 3a – reprezentowała szkołę i wygrywała w konkursach muzycznych w zakresie piosenki
 19. Kacper Szmelkowski – z klasy 3c – reprezentował szkołę i osiągał sukcesy w konkursach artystycznych

Samorząd szkolny – składamy podziękowania za aktywną działalność samorządu, wszystkim razem i każdemu z osobna:

 1. Łukasz Ziętarski – Łukaszowi Ziętarskiemu - Absolwentowi klasy 3 d, Przewodniczącemu samorządu uczniowskiego Naczelnemu BLUZMAISTEROWI Sobieskiego :) ubrał połowę szkoły i wielu absolwentów rozsianych po Polsce i nie tylko (bluzy widziane były wśród podróżnych na lotniskach, gdy porty jeszcze obsługiwały turystów ;) ). Bardziej jednak interesuje Go (dosłownie) grunt pod nogami. Wśród Jego wielu talentów na uwagę zasługuje obsługa ciągnika. Przy szkolnych imprezach pracował w skupieniu, czasami tak dużym, że trudno było o kontakt Ziemia – Łukasz, ale efekty były bajecznie piorunujące – patrz Otrzęsiny.
 2. Małgorzata Chabowska – Małgorzacie Chabowskiej - Absolwentce klasy 3 c, Sekretarzowi samorządu uczniowskiego – wzorowi  obowiązkowości i empatii. Jej wrażliwość pokruszy największych twardzieli. Delikatna, dziewczęca, już samą obecnością wprowadza spokój. Walki, przepychanki, to zdecydowanie nie Jej klimat. Kobieta z inicjatywą – „gołąbek pokoju”. Wszyscy trzymamy kciuki, aby trafiła w życiu na ludzi, którzy to docenią i uhonorują.
 3. Gabriela Urbanek – Gabrieli Urbanek - Absolwentce klasy 3 c, Sekretarzowi samorządu uczniowskiego – otwartej, aktywnej. Działalność społeczna to dziedzina, w której się realizuje. W Jej towarzystwie nie brakuje tematów do rozmowy – posiada nielimitowany zasób wypowiadanych słów ;) gwarancja braku nudy! Kobieta w działaniu i do tego skuteczna!!! Rękojmia dobrej organizacji!
 4. Remigiusz Felske – Remigiuszowi Felskemu - Absolwentowi klasy 3 b, Zastępcy przewodniczącego samorządu uczniowskiego – jeśli tylko uda się Go znaleźć w burzy loków, to jest to niezapomniane odkrycie  Generator pozytywnej energii, którą rozsiewa w wielu miejscach. Uśmiechem zjednuje sobie ludzi. Inicjator turnieju on- line. W czasach umożliwiających kontakty – typ stadny
 5. Jakub Bielas – Jakubowi Bielasowi Absolwentowi klasy 3 a, Rzecznikowi Spraw Uczniowskich w samorządzie szkolnym – właściwemu człowiekowi na właściwym miejscu! Dla większości nudne przepisy i regulaminy, dla Niego są polem do działania. Jest doskonałym strażnikiem konsekwencji ich stosowania. Ma rzadką umiejętność skutecznego motywowania ludzi do pracy i sam na tym terenie jest wzorem do naśladowania. Ma własne zdanie, potrafi je wyrażać i go bronić, a to atut człowieka z charakterem.
 6. Marek Małecki – Markowi Małeckiemu, Absolwentowi klasy 3 c, Skarbnikowi w samorządzie uczniowskim – rozmach to Jego drugie ja. Zagościł na krótko, ale za to jak?! Samodzielnie nakarmić Sobieszczaków, to wyczyn na miarę… Marka! Zaprzyjaźniony ze sceną, śpiewem na ustach i brzmieniem gitary zatrzymywał na sobie uwagę na dłuuugo. Niestrudzony i nietuzinkowy użytkownik dróg (wiecznie zbyt ciasnych). Miejmy nadzieję, że przed nim szerokie horyzonty, sceny i …drogi.

Dziękujemy Paniom Sylwii Mówce, Joannie Imbierowicz – Szpajdzie i Iwonie Byner za wspólną pracę z uczniami w samorządzie, pomysły i ich realizację.

Poczet sztandarowy to reprezentanci klasy 3a - Pocztowi sztandarowemu dziękujemy za systematyczność, solidność oraz szczególną punktualność podczas różnorodnych uroczystości:

 1. Daria Lewandowska,
 2. Dominika Orgacka
 3. Tomasz Domowicz

Gazetka szkolna – „SobIIe…Qrier” – redaktorom gazetki dziękujemy za pracę w redakcji, w której ważni byli wszyscy, tj. redaktorzy piszący artykuły, redaktorzy ilustratorzy oraz redaktorzy techniczni; dziękujemy Pani Katarzynie Bartos za opiekę nad redakcją:

 1. Marta Aniszewska – Marcie Aniszewskiej - Redaktorce szkolnej gazetki „SobIIe…Qrier”, Absolwentce klasy 3 c, Kobiecie o wielkiej wrażliwości i empatii dla drugiego człowieka. Masz dar obserwowania ludzi i ich przeżyć. Potrafisz zrozumieć i doradzić, co było szczególnie ważne podczas nauki zdalnej. Niech spełnią się Twoje plany związane z wybranym kierunkiem studiów!
 2. Julia Burkacka – Julii Burkackiej - Ilustratorce szkolnej gazetki „SobIIe…Qrier”, Absolwentce klasy 3 d, będzie nam brakowało Twoich projektów okładek i oryginalnych rysunków. Masz niesamowitą wyobraźnię. Twoje prace zachwycały niejednego. Nie pozwól nigdy ograniczyć swojej wrażliwości.
 3. Wiktoria Dzwonkowska – Wiktorii Dzwonkowskiej - Redaktorce szkolnej gazetki „SobIIe…Qrier”, Absolwentce klasy 3 d – prezentującej wiele ciekawych kulinarnych pomysłów. Nasza Biolożko, okazało się, że nie tylko zoologia, botanika czy nauka o człowieku nie są Ci obce. Dzięki Tobie biszkopt nie opada, smakują przepyszne wypieki według receptury Babci, a na zdalnym nauczaniu szybkie do przygotowania ciepłe posiłki.
 4. Magdalena Gralak – Magdalenie Gralak - Redaktorce technicznej szkolnej gazetki „SobIIe…Qrier”, Absolwentce klasy 3 d. Bez Ciebie nie byłoby Gazetki. Z Asią Rusak stworzyłyście niezawodny duet Redaktorek technicznych. Często musiałaś mieć nerwy ze stali. Twój uśmiech i kultura osobista pozostaną w naszej pamięci na zawsze.
 5. Alicja Karwowska – Alicji Karwowskiej - Redaktorce szkolnej gazetki „SobIIe…Qrier”, Absolwentce klasy 3 d. Osobie pracowitej jak pszczółeczka. Z determinacją docierałaś do emerytowanych Nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu. Objeżdżałaś Grudziądz, odwiedzałaś Profesorów, a w czasie pandemii wykorzystywałaś techniczne środki komunikacji. Stałaś się łącznikiem między pokoleniami. Zawsze przygotowana do wywiadów czytanych z zainteresowaniem             i zamieszczonych również w książce o historii naszego Liceum.
 6. Joanna Rusak – Joannie Rusak - Redaktorce technicznej szkolnej gazetki „SobIIe…Qrier”, Absolwentce klasy 3 d, Redaktorce, która razem z Magdą Gralak tworzyła techniczną stronę Gazetki. Będziemy też pamiętać Twój oryginalny styl i ciekawy makijaż. Swoim cyklem artykułów o kosmetologii i kosmetykach niejedną koleżankę wprowadziłaś w świat piękna. Przybliżyłaś nam też informacje o wielu ciekawych dniach i świętach wpisanych w roczny kalendarz.
 7. Olga Słomińska – Oldze Słomińskiej - Absolwentce klasy 3 d, z zaangażowaniem i benedyktyńską cierpliwością docierającej do informacji o historii naszego Liceum. Filozofko i pasjonatko ojczystego języka, praca z Tobą była po prostu przyjemnością. Można było na Tobie polegać. Pracowita, wymagająca od siebie i skromna. Jak to dobrze, że humaniści są wśród nas!
 8. Tomasz Szewa – Tomaszowi Szewie - Redaktorowi szkolnej gazetki „SobIIe…Qrier”, Absolwentowi klasy 3 d. Pięknie opowiadającemu o swoich ulubionych zespołach, płytach i gatunkach muzyki. Twoje recenzje zawsze były profesjonalne, przemyślane i jednocześnie pełne osobistych emocji. Rozwijaj nadal swoje pasje!
 9. Julia Zawacka – Julii Zawackiej - Redaktorce szkolnej gazetki „SobIIe…Qrier”, Absolwentce klasy 3 c. Skromnej i pracowitej Redaktorce i Koleżance. Na łamach Gazetki pisałaś o innych. Potrafiłaś skłonić rówieśników do rozmowy o ich zainteresowaniach. Dzięki Tobie dowiedzieliśmy się o pasjach Sobieszczaków i poznaliśmy nieprzeciętne talenty.
 10. Piotr Zimmermann – Piotrowi Zimmermannowi - Redaktorowi szkolnej gazetki „SobIIe…Qrier”, Absolwentowi klasy 3 c. Naszemu redakcyjnemu Historykowi, który z dociekliwością docierał do archiwalnych materiałów o przeszłości naszej Szkoły. W roku Jej Jubileuszu przybliżałeś ciekawe, niekiedy dramatyczne dzieje „Sobieskiego”. Rozwijaj swoje pasje językowe!

Pomoc przy redagowaniu gazetki – Julia Depta, Magdalena Wesołowska, Maksymilian Szulc - wszyscy z klasy 3d.

Prowadzący uroczystości szkolne – uczniowie klasy 3b – dziękujemy za piękną dykcję, grację podczas uroczystości szkolnych, które dawały przyjemność słuchania:

 1. Agata Gronek
 2. Patryk Kraus

Muzyczni oprawcy – nasi techniczni – uczniowie klasy 3c – dziękujemy Wam za oprawę muzyczną uroczystości i imprez szkolnych, za umiejętność pracy w ciągłym niedoczasie oraz za gaszenie pożarów związanych z awariami sprzętu:

 1. Filip Lewandowski
 2. Wiktor Praga

 Kronikarka szkolna, na kartach kroniki zapisywała historię szkoły

 1. Martyna Korzeń z klasy 3b

Fotograf szkolny, który uwieczniał nasze szkolne uroczystości i imprezy

 1. Kacper Konieczka z klasy 3c

Filmowiec, który pracował podczas pandemii przy realizacji filmów szkolnych

 1. Kamil Maziarz z klasy 3c

Nagroda specjalna za 100% frekwencję przez trzy lata dla:

 1. Weroniki Lindy z klasy 3b

Sportowcy – dziękujemy Wam za rywalizację sportową

Klasa 3a

 1. Szymon Brzozowski – piłka siatkowa i rajdy piesze
 2. Zuzanna Dembek – piłka siatkowa, rajdy piesze
 3. Marcin Dziubkowski – piłka siatkowa, piłka koszykowa
 4. Kinga Jędral – rajdy piesze
 5. Piotr Kowalski – piłka siatkowa, lekka atletyka
 6. Szymon Lewandowski – piłka siatkowa
 7. Dominika Orgacka – rajdy piesze
 8. Adrian Piernik – piłka siatkowa
 9. Wiktoria Puzon – rajdy piesze
 10. Kamil Radzimowski – rajdy piesze
 11. Martyna Ułasiuk – rajdy piesze
 12. Patrycja Wszołek – rajdy piesze
 13. Oliwia Zaremba – rajdy piesze
 14. Jacek Zwolicki – piłka siatkowa

Klasa 3d

 1. Fabian Grodek – piłka siatkowa
 2. Maksymilian Szulc – lekka atletyka, sportowe akcje charytatywne

Uczniowie, którzy otrzymują świadectwa z wyróżnieniem za wyniki nauczania i zachowania w latach 2018-2021

Dla rodziców uczniów wyróżnionych przygotowaliśmy listy gratulacyjne o następującej treści:

Dyrektor i Rada Pedagogiczna II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu składają Państwu… wyrazy głębokiego szacunku, szczerego uznania oraz gratulacje za wzorowe wychowanie córki/syna, która/ który w czasie pobytu w Liceum, swym wzorowym zachowaniem, właściwym stosunkiem do nauki zasłużyła/zasłużył na specjalne wyróżnienie.

Klasa 3a

 1. Zuzanna Dembek – 5,59,
 2. Miłosz Politewicz – 5.44,
 3. Alicja Reniecka – 5,41,
 4. Szymon Brzozowski – 5,33,
 5. Hubert Kwiatkowski – 5,33,
 6. Wiktoria Puzon – 5,18,
 7. Piotr Kowalski – 5,17,
 8. Wiktoria Majewska – 5,17,
 9. Dominika Orgacka – 5,12,
 10. Jakub Bielas – 5,06,
 11. Tomasz Domowicz – 5,00,
 12. Daria Lewandowska – 5,00,
 13. Szymon Wichrowski – 5,00,
 14. Oliwia Zaremba – 5,00,
 15. Patrycja Wszołek – 4,88,
 16. Dawid Dombrowski – 4,83,
 17. Kamil Radzimowski – 4,82,
 18. Julia Szulc – 4,82,
 19. Martyna Ułasiuk – 4,82,
 20. Anna Pająk – 4,76.

Klasa 3b

 1. Aleksandra Siedlecka – 5,25,
 2. Aleksandra Kuchta – 5,24,
 3. Patrycja Kikulska – 5,12,
 4. Bartosz Dolewski – 4,94,
 5. Remigiusz Felskie – 4,94,
 6. Zuzanna Śliwińska – 4,94,
 7. Agnieszka Marszałek – 4,83,
 8. Aleksandra Grodek – 4,80,
 9. Agata Gronek – 4,76,
 10. Emilia Kółeczko – 4,76,
 11. Julia Kiełbasa – 4,75

3c

 1. Anna Szram – 5,18,
 2. Milena Szafran – 5,12,
 3. Monika Cybulska – 5,06,
 4. Natalia Kwaśniewska – 5,06,
 5. Weronika Grzybowska – 5,00,
 6. Bartosz Kantorski – 5,00,
 7. Marta Aniszewska – 4,94,
 8. Małgorzata Chabowska – 4,94,
 9. Kamil Kaniecki – 4,94,
 10. Izabela Lewandowska – 4,94,
 11. Wiktoria Smykowska – 4,94,
 12. Weronika Dobuszewska – 4,88,
 13. Julia Wolniak – 4,81,
 14. Kamil Maziarz – 4,76,
 15. Gabriela Urbanek – 4,76,
 16. Paulina Krzyżanowska – 4,75,
 17. Julia Zawacka – 4,75

Klasa 3d

 1. Julia Depta – 5,59,
 2. Marta Waleron – 5,50,
 3. Joanna Rusak – 5,44,
 4. Agata Seweryńska – 5,41,
 5. Wiktoria Dzwonkowska – 5,31,
 6. Lucyna Kuchczyńska – 5,28,
 7. Alicja Karwowska – 5, 24,
 8. Julia Burkacka – 5,18,
 9. Olga Słomińska – 5,18
 10. Jakub Bielik – 5,13,
 11. Roksana Klimczak – 5,13,
 12. Aleksandra Pawłowska – 5,06,
 13. Tomasz Szewa – 5,00,
 14. Magdalena Gralak – 4,94,
 15. Martyna Kanert – 4,94,
 16. Maksymilian Szulc – 4,94,
 17. Małgorzata Szymańska – 4,88

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.