Spotkanie na żądanie

Dnia 12 października 2021 roku uczniowie (Milena Milinkiewicz i Krzysztof Kamiński) zajęć na poziomie rozszerzonym z języka polskiego klas trzecich po szkole podstawowej wraz z Beatą Kasińską, nauczycielką, uczestniczyli w arcyciekawym wydarzeniu w Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu. Był to odczyt z cyklu: „Spotkanie na żądanie”, tym razem okazją była ciekawa prelekcja doktor Agnieszki Frączek, językoznawczyni, germanistki i leksykografki, autorki książek, które popularyzują wiedzę o współczesnej polszczyźnie.

Prelegentka w sposób ciekawy, zabawny i przystępny opowiadała o pułapkach, błędach oraz plotkach językowych. <Beata Kasińska>