Absolwenci naszej szkoły laureatami grudziądzkiej Nagrody im. ks. Janusza Pasierba

Absolwenci naszej szkoły, duet fortepianowy Sebastian ( Absolwent z roku 2010) i Arkadiusz (2011) Godzińscy, zostali laureatami grudziądzkiej Nagrody im. ks.Janusza Pasierba. Panowie utalentowani i wykształceni muzycznie mieli zagrać na naszym koncercie z okazji 100-lecia szkoły. Niestety pandemia okazała się silniejszą.

"Arkadiusz i Sebastian Godzińscy to prawdziwi ambasadorzy naszego miasta – podczas konferencji prasowej podkreślił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Z przyznania im tej nagrody cieszę się także dlatego, że jej laureatem jest ks. prof. Andrzej Szostek, również związany z Grudziądzem. Nagrodę otrzymał w 2001 roku i właśnie wtedy przekazał ją na rzecz Szkoły Muzycznej, gdzie trafiła do jednego z nagradzanych obecnie braci. Po części dzięki tej nagrodzie, choć oczywiście przede wszystkim dzięki wielkiemu talentowi i pracy, bracia są dzisiaj tak cenieni w świecie muzycznym. Bardzo się cieszę, że Nagroda Pasierba po raz kolejny trafia do grudziądzan. Możemy być z nich dumni"

Panowie, gratulujemy Wam nagrody, życzymy dalszych sukcesów muzycznych, pięknych koncertów na cztery ręce lub dwa fortepiany. Cieszymy się, że zauważono osiągnięcia kolejnych "Sobieszczaków".

Przypominamy również, że Laureatem Nagrody im. Janusza Pasierba jest Stefan Frankiewicz - historyk literatury, dyplomata, publicysta - Absolwent klasy IVA z roku 1958.

Więcej: https://pomorska.pl/arkadiusz-i-sebastian-godzinscy-laureatami-grudziadzkiej-nagrody-im-ks-janusza-pasierba/ar/c13-15908931

Godziński Arkadiusz - Towarzystwo Ferenca Liszta we Wrocławiu