W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Wystawa prac Wilhelma Burzy

10 grudnia w grudziądzkim muzeum odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac malarza i rysownika Wilhelma Burzy. Dwa malowidła ścienne tego artysty wykonane w latach 1910-1920 znajdują się w przedsionku naszego liceum. Wystawa została przygotowana na 150. rocznicę urodzin Wilhelma Burzy. W muzeum zaprezentowano prace rysunkowe, akwarele i obrazy olejne. W wernisażu uczestniczyli przedstawiciele społeczności uczniowskiej i nauczycielka historii p. Grażyna Otręba. <Grażyna Otręba>

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.