Zadzwoń do nas: (56) 462-22-65 | 609 003 979

W "Sobieskim" dajemy Uczniom korzenie i skrzydła

Informacja dla Absolwentów szkół podstawowych

Absolwencie szkoły podstawowej, sprawdź, czy Twoje nazwisko znajduje się w systemie rekrutacyjnym NABÓR: 

1) jeżeli przekazywałeś dokumenty przez system NABÓR - zadzwoń do II LO  - 56 46 222 65 lub 609 003 979, komisja rekrutacyjna sprawdzi Twoje nazwisko w systemie; jeżeli masz pewność, że Twoje nazwisko tam jest, to ta informacja Ciebie nie dotyczy;

2) jeżeli wysyłałeś dokumenty na adres e-mail szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i otrzymałeś potwierdzenie, to ta informacja Ciebie nie dotyczy;

3) jeżeli dostarczyłeś osobiście dokumenty do szkoły i komisja rekrutacyjna potwierdziła Twoje nazwisko w systemie, to ta informacja Ciebie nie dotyczy.

Jeżeli jednak nie masz pewności czy Twoje nazwisko jest w systemie NABÓR, to dzwoń i pytaj: II LO - 56 46 222 65 lub 609 003 979

 

Informacja o wynikach uczniów za rok szkolny 2019/2020

Informacje dyrektora szkoły dotyczące klasyfikacji rocznej i końcowej uczniów klas I – II.

Szkoła :

  1. 406 uczniów w klasach I -II  (klasy III – 135 osób), promocję do klasy programowo wyższej otrzymali wszyscy uczniowie klas I - II; wśród uczniów klas III jedna osoba przystąpi w sierpniu do egzaminu poprawkowego z języka polskiego (nie miała możliwości przystąpienia do matury);
  2. średnia ocen: 4,62 (bez klas III) / 4,64 ( z klasami III); w poprzednim roku szkolnym: 4,60 (bez klas III)/ 4,61 (z klasami III);
  3. średnia frekwencja: 93,89% (bez klas III) / 90,88% ( z klasami III); w poprzednim roku szkolnym: 89,93% (bez klas III)/ 87,09 (z klasami III);
  4. świadectwa z wyróżnieniem – 198 ( nazwiska wyróżnionych poniżej)

Klasy I po SP – 133 uczniów – 65 świadectw z wyróżnieniem

Klasa

Średnia ocen

Frekwencja %

1a

4,95

98,79

1b

4,37

93,69

1c

4,93

93,90

1d

4.62

95,20

Średnia:

4,58

95,40

 

Klasy I po Gim. – 138 uczniów – 100 świadectw z wyróżnieniem

Klasa

Średnia ocen

Frekwencja %

1a

4,77

95,12

1b

4,82

93,37

1c

4,85

96,17

1d

4,98

96,64

Średnia:

4,86

95,08

 

Klasy II  – 135 uczniów – 33 świadectwa z wyróżnieniem

Klasa

Średnia ocen

Frekwencja %

1a

4,46

93,62

1b

4,14

88,39

1c

4,27

92,68

1d

4,42

90,05

Średnia:

4,43

91,19

 

Świadectwa promocyjne z wyróżnieniem otrzymali :

Gratulujemy

Гифка отличная работа гиф картинка, скачать gif на GIFER

I A/GIM

Maria Grünberg – 5,13; Wiktoria Grams – 5,13; Magdalena Moritz – 5,06;  Cezary Arszyński – 5,00;  Kinga Jeschke – 5,00;  Mateusz Jóźwiak – 5,00;    Natalia Krawczyk – 5,00;  Nicol Kłos – 4,94;  Amelia Nalaskowska - 4,94;  Maciej Rosenkiewicz – 4,94;  Karolina Armatowska – 4,88;  Vanessa  Kochańska – 4,88; Weronika Baszanowska – 4,87;  Marika Depner-Bratoszewska – 4,87;  Jakub Grabowski – 4,87;  Kinga Jarmolińska – 4,81;  Zuzanna Jaszczerska – 4,81; Aleksander Pych – 4,80;  Julia Maria Wiśniewska – 4,80; Julia Chróścicka – 4,79;  Jakub Lutomski – 4,75 Julia Zasadowska – 4,75; Jacek Wiśniewski - 4,88;

I B/GIM

Adam Kołosowski – 5,44; Piotr Jurczyk – 5,38; Julia Błaszkiewicz – 5,35; Adrianna Brzyska – 5,31; Oliwia Markowska – 5,20;  Krzysztof Kłosowicz – 5,13; Leonard Mederski – 5,13;  Paweł Prus – 5,12; Iga Bukowska – 5,07;  Patryk Fryza – 5,00;  Marek Grubiński – 5,00; Jagoda Sznajdrowska – 5,00; Weronika Cielas – 4,94;       Piotr Rusak – 4,94; Szczepan Rybczyński – 4,94;  Marcel Wiśniewski – 4,93;     Maksym Bogalecki – 4,88;  Hubert Zedlewski – 4,88; Paweł Reich – 4,87; Maciej Rzanny – 4,87; Zofia Kujawa – 4,81;  Anna Sułkowska – 4,75;

I C/GIM

Julia Domeracka – 5,31; Patryk Saderski – 5,27; Weronika Strysik – 5,27;  Alicja  Tomaszewska – 5,27;  Agata Nadwodna – 5,25;   Agnieszka Dziubek – 5,20; Lidia Gutkowska – 5,20; Zuzanna Plutowska – 5,20;   Kacper Cholewiński – 5,19;  Iga Szczepańska – 5,19; Matylda Wieczorek – 5,19; Marta Langowska – 5,13;  Daria Piotrowska – 5,13; Piotr Burkiewicz – 5,06; Maja Robert – 5,06; Radosław Frost - 4,88;  Adam Dudziński – 4,87; Stanisław Łada – 4,87;  Dominik Babecki – 4,81;         Łukasz Gałuszewski – 4,81;  Martyna Robert – 4,81;  Victoria Koszur – 4,80; Arkadiusz Frost – 4,75; Alicja Lewandowska – 4,80;

I D/GIM

Karolina Badalewska – 5,25;  Maciej Brzóskiewicz – 5,25;  Weronika Bulińska – 4,75; Patrycja Dzikowska – 5,13; Jakub Gumkowski – 5,38; Zuzanna Jelińska – 5,06; Wiktoria Kernstein – 4,88;  Nina Kieloch – 4,94;  Agnieszka Knieczyńska – 5,25;  Patryk Krawczyk – 5,07;  Emilia Kruszczyńska – 4,87;  Paweł Kupiec – 5,06;  Aleksandra Kuzara – 4,80;  Agnieszka Kuziemkowska – 5,31;  Jagoda Łośko – 5,25; Angelika Maćkowiak – 4,94;  Oskar Melkowski – 4,81; Martyna Mioduszewska – 4,81; Martyna Nowińska – 5,06; Wiktoria Piotrowska – 5.00; Agata Ponikowska – 5,27; Natalia Radgowska – 4,88;  Konrad Romaniuk – 5,00;  Wiktoria Sarnowska – 5,19;  Aleksandra Szczepanowska – 5,00;  Bartosz Szewa – 4,80;  Paulina Szewa – 4,81;  Miłosz Waszewski – 4,94;  Karolina Wohfeil – 4,88;  Cyprian Zasada – 5,13; Julia Zawadzka – 5,25;

I A/SP

Klaudia Chmielecka – 5,27;  Patryk Ciemnoczołowski – 5,07;    Wiktoria Gawryszewska – 4,80;  Natalia Gizot – 5,14;  Tymoteusz  Jaranowski – 5,07;        Jagoda Kilkowska  - 5,40;  Marta Koprowska – 5,20; Maja Kordylas – 5,20; Aleksandra Łukawska – 5,07;  Bartłomiej Pawlikowski – 5,00; Zuzanna Rembecka – 5,00;  Martyna  Rydzińska - 4,80; Ina Sangho – 5,14; Amelia Senica – 5,33; Marta Suchodolska – 5,13; Milena Swęder – 5,36; Igor Śnieć – 5,07; Hovhanes Ter-Vardanyan – 5,00; Filip Wantoch – Rekowski – 4,87; Wiktor Wiśniewski – 5,00; Arkadiusz Zabolewski – 4,79; Magdalena Zaborowska – 5,13;

I B/SP

Kornelia Gogolin – 5,40; Marta Woźniak – 5,00;  Aleksandra Bochra – 4,93; Szymon Marzec – 4,80; Elena Paczkowska – 4,80;

I C/SP

Zofia Konic – 5,47; Agata Malej – 5,47;  Mateusz Dobrowolski – 5,40;  Oliwia  Osińska – 5,40; Oskar Wiśniewski – 5,40; Katarzyna Szymandera – 5,33; Eryk Dominikowski – 5,20;  Nikodem Lewandowski – 5,20;  Paweł Łaniecki – 5,20; Karolina Trędowska – 5,20;  Marta Kicza – 5,13; Laura Rezmer – 5,13;  Natalia Krzysiak – 5,07; Aleksandra Nowacka – 5,07;  Dominik Wroniecki – 5,07;  Marta Łysakowska – 5,00; Marcel Montrymowicz – 5,00; Miłosz Tęsiorowski – 4,94; Julia Gamszej – 4,93; Jan Jóźwiak – 4,93; Natasza Kubicka – 4,80; Aleksandra Stachowska – 4,80; Maciej Chmielewski – 4,79;

I D/SP

Agata Binerowska – 4,93; Oliwia Cwyl – 5,20;  Klaudia Faffek – 5,13;  Oskar Frencel – 5,07; Martyna Grzybek – 5,33;  Julia Kaczmarek – 4,80;  Julia Kaszuba – 4,79; Kacper Kwiatkowski – 4,80;  Natalia Pawlak – 5,00; Weronika Puchowska – 5,13; Igor Reuschel – 4,79; Wiktoria Rozwadowska – 4,87; Magdalena Saucha – 5,27;  Weronika Skowrońska – 4,80; Dominika  Szałas – 4,87;

II A

Miłosz Politewicz – 5,30; Piotr Kowalski – 5,22; Alicja Reniecka – 5,14; Szymon Brzozowski – 5,13; Zuzanna Dembek – 5,13; Jakub Bielas – 5,00; Hubert Kwiatkowski – 5,00; Dominika Orgacka – 4,88; Wiktoria Puzon – 4,88; Julia Szulc – 4,88; Tomasz Domowicz – 4,75;

II B

Aleksandra Kuchta – 5,11; Bartosz Dolewski – 4,88; Aleksandra Grodek – 4,88; Patrycja Kikulska – 4,78; Aleksandra Siedlecka – 4,75;

II C

Weronika Dobuszewska – 4,86;  Natalia Kwaśniewska – 5,00;

II D

Wiktoria Dzwonkowska – 5,50;  Marta Waleron – 5,33; Julia Depta – 5,38; Joanna Rusak – 5,29; Agata Seweryńska – 5,25 ; Małgorzata Szymańska – 5,13;  Lucyna Kuchczyńska – 5,13;  Olga Słomińska – 5,25;  Jakub Bielik – 5,00;  Alicja Karwowska – 5,00; Tomasz  Szewa – 4,86; Julia Burkacka – 4,86; Roksana Klimczak – 4,86;  Maksymilian Szulc – 4,78; Magdalena Gralak – 4,75;

Wyróżnienia dodatkowe:

Najwyższa średnia ocen z poziomu klas I po SP –  Ic -Zofia Konic – 5,47, Agata Malej – 5,47;

Najwyższa średnia ocen z poziomu klas I po Gim. – Ib - Adam Kołosowski – 5,44;

Najwyższa średnia ocen z poziomu klas II – Wiktoria Dzwonkowska – 5,50;

Wyróżniono olimpijczyka – Mateusza Dobrowolskiego z klasy 1c po Gim. – uzyskał tytuł finalisty XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej;

Wyróżniono trzy uczennice, które w szkole były zawsze obecne, uzyskały  100% frekwencję:

1c SP – Marta Kicza,

1c Gim – Daria Piotrowska,

2b – Weronika Linda,

 

Do Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021 samorząd uczniowski wytypował dwie osoby, po jednej z każdego typu szkoły:

- z trzyletniego liceum ogólnokształcącego na podbudowie gimnazjum – Wiktoria Dzwonkowska z klasy 2d – 5,50;

- z czteroletniego liceum ogólnokształcącego na podbudowie szkoły podstawowej – Zofia Konic z klasy 1c – 5,47;

Kandydatury zostały zatwierdzone przez radę szkoły w dniu 23 czerwca 2020r.

Przygotowała: MT

Jak pracuje komisja rekrutacyjna II LO ?

Komisja rekrutacyjna II LO pracuje dla Was w następujących terminach:

1. piątek - 26.06.2020r. - do godz. 15.00,

2. w dniach od 29.06.2020r. - 10.07.2020r. - w godzinach od 9.00 - 15.30

Dokumenty rekrutacyjne można składać w sali nr 14 lub w sekretariacie (7.30 - 9.00)

Do dnia 10 lipca oczekujemy od naszych kandydatów: wniosków kandydata oraz kopii świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.  

Zapraszamy.

Naszą szkołę docenił Newsweek...

Naszą szkołę docenił Newsweek...

W ostatnim numerze tygodnika "Newsweek" ukazał się ogólnopolski ranking najlepszych liceów. Podobnie jak w innych rankingach w ustaleniu listy rankingowej, wzięto pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych, liczbę olimpijczyków oraz nowe wskaźniki: edukacyjną wartość dodaną (EWD) - wskaźnik, który pokazuje wkład szkoły w edukację ucznia, a także liczbę języków nauczanych w szkole.

W tym rankingu znaleźliśmy się na 229 miejscu w Polsce na ponad 2 tysiące liceów istniejących w kraju, w województwie uplasowaliśmy się na miejscu 12.

Na gratulacje zasługują Maturzyści i Olimpijczycy z 2019 roku, a także kadra pedagogiczna, która wkłada dużo serca w pracę z młodzieżą.
Ósmoklasisto, mamy nadzieję, że ten ranking choć trochę pomoże podjąć decyzję o wyborze swojej nowej szkoły.

Bravo Bravo GIF | Gfycat

 

Bądź na bieżąco, śledź nasze profile:

Kontakt z nami

II Liceum Ogólnokształcące
im. Króla Jana III Sobieskiego
w Grudziądzu

ul. Marcinkowskiego 10
86-300 Grudziądz

tel./fax (0-56) 462-22-65
tel. 609 003 979
dyrektor@lo2.grudziadz.pl

O naszym liceum

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego – publiczna szkoła średnia w Grudziądzu, liceum ogólnokształcące powstałe z przekształcenia dawnego Państwowego Gimnazjum Klasycznego im. Króla Jana III Sobieskiego.